Karatay Belediyesi ilçede 13 bin 700 metrekarelik gül bahçesi yapacak

Konya’dahi elan geçmiş Lavanta Bahçesi kazandıran Karatay Belediyesinin demincek bile ilçeye 13 bin 700 metrekare kadar aynı gül bahçesi yapacağı bildirildi.

Karatay Belediyesi’nden yapılan yazılmış açıklamaya göre, ilçedeki lavanta, hobi ve piknik bahçelerinin serian birlikte kâin 13 bin 700 metrekarelik alana Karatay Gül Bahçesi yapılacak.

Karaaslan Üzümcü Mahallesi’nde oluşturulacak gül bahçesinin 2023 yaz ayında ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacağını belirtilen açıklamada Karatay Şehremini Hasan Kılca’nın şu görüşlerine meydan verildi:

“Karatay Belediyesi olarak ilçenin tamamında yeşil göbek çalışmalarımız, park yeri ve bahçe çalışmalarımızla ilçemiz ile hemşehrilerimizin hizmetindeyiz. Karatayı’mıza soylu erki değerinin beraberinde misilsiz görsel güzelliğiyle serencam üç yıldır yerli ve ecnebi ziyaretçilerimizin balaban ilgisini çekici Türkiye’nin arz büyük Lavanta Bahçesi’ni 2019’bile kazandırmıştık. Bu kapsamda de Karatay Lavanta Bahçemizin derakap karşısına 13 bin 700 metrekarelik alana 50 bin sayı ve 160 ayrımlı türde gülün ekileceği Karatay Gül Bahçesi’nin haddinden fazla yakışacağını düşündük. Karatay Gül Bahçemiz tamamlandığında vatandaşlarımız ve foto meraklıları amacıyla oldukça fena hâlde ve özel alanlar oluşturmuş olacağız.”

Share: