Karabük merkezli uyuşturucu operasyonunda 13 yabansı tutuklandı

Karabük merkezli 5 ilde planlı operasyonda, hükümlülere uyuşturucu gerçekleştirme ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan ve aralarında infaz himaye memurlarının bile bulunduğu 22 şüpheliden 13’ü tutuklandı.

Karabük Cumhuriyet Altını Başsavcılığının talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaşım ve İstihbarat Yazıhane ekiplerince, Karabük T Tipi Ilişkin Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü ve tutuklulara mızrap ve uyarıcı konu gerçekleştirme edilmesine müteveccih başlatılan iş kapsamında cemaziyelevvel 5 ilde gözaltına alınan zanlılardan 19’unun emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Geniş güvenlik önlemleri altında sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, Karabük Adliyesine sevk edildi.

İl dışında gözaltına alınan 3 şüphelinin sorgusu ise Curcunalı ve Görüntü Enformatik Sistemi (SEGBİS) vasıtasıyla yapıldı.

Nöbetçi hakimliğe çıkarılan zanlılardan 7’si uygulama dulda memuru 13’ü tutuklandı, 5’i yürütüm esirgeme memuru 7’sine adli arama hükümleri uygulandı. 2 infaz koruma memuru ise savcılık sorgularının arkası sıra serbest bırakıldı.

Karabük, Ankara, Afyonkarahisar, Kırşehir ve Konya’üstelik belirlenen adreslere geçmiş düzenlenen operasyonda, 14’ü infaz dulda memuru 22 nahoş gözaltına alınmıştı.

Adresler ve Karabük T Tipi Ukubet İnfaz Kurumunda 3 koğuşta yapılan aramalarda, 558 mızrap komprime, 97,96 gram esrar otu tohumu, 2 MP3 ayırtı, 5 kafa kartı, ucu sivriltilmiş 5 şişik, bire bir tutar kırık maden hap, uyuşturucu içiminde kullanıldığı değerlendirilen 2 aparat, ruhsatsız silah, 2 kurusıkı silah, haddinden fazla sayıda komprime kapsülü, 3 şarjör, fişek ile 78 blöf silah fişeği ele geçirilmişti.

Firari tıpkı zanlının yakalanmasına müteveccih çalışmalar ise sürüyor.

Share: