Karabük merkezli eroin operasyonunda 22 bakı

Karabük merkezli 5 ilde planlı operasyonda, hükümlülere maden realizasyon ettikleri iddiasıyla 14’ü yürütüm dulda memuru 22 kişi gözaltına makbuz.

Karabük Cumhuriyet Altını Başsavcılığının talimatıyla İl Inanma Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaşım ve İstihbarat Şube ekiplerince, Karabük T Tipi Merbut Ukubet İnfaz Kurumunda hükümlülere/hükümözlülere eroin ve münebbih husus realizasyon edilmesine müteveccih mücahede başlatıldı.

Karabük, Ankara, Afyonkarahisar, Kırşehir ve Konya’da belirlenen adreslere planlı operasyonda, 14’ü infaz koruma memuru 22 kaknem gözaltına makbuz. Firari bir zanlının yakalanmasına müteveccih icraat sürüyor.

Adresler ve Karabük T Tipi Ukubet İnfaz Kurumunda 3 koğuşta yapılan aramalarda, 558 metal hap, 97,96 gram esrar otu tohumu, 2 MP3 ayırtı, 5 bellek kartı, ucu sivriltilmiş 5 şişkin, bir tutar kırık maden komprime, metal içiminde kullanıldığı değerlendirilen 2 aparat, ruhsatsız silah, 2 blöf cebe, haddinden fazla sayıda komprime kapsülü, 3 şarjör, fişek ile 78 kurusıkı silah fişeği ele geçirildi.

Karabük Güvenlik Müdürlüğüne getirilen şüphelilerin işlemleri devam ediyor.

Share: