Kara yollarında uzanım

Esmer yollarının yapım, hizmet ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ağırbaşlı gidilmesi, gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine bakarak, TEMA Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı- Mahmutbey Gişeleri bölgesinde üstyapı restorasyon çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle değme gün 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala değişik istikametten iki taraflı sağlanıyor.

İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü imal çalışmaları sebebiyle İzmir istikametinde salim şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım başka şeritlerden sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Ahiboz-Emirler kavşakları 30-31. kilometrelerinde bakım ve tamir çalışmaları zımnında Ankara istikametinde ulaşım kontrollü bitmeme ediyor.

Beyşehir- Isparta yolunun 25-44. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34 ve 50-54. kilometrelerinde (Taşucu ve Boğsak mevkileri) patlatmalı yapım çalışmaları sebebiyle 15.15-16.15 saatlerinde erişim kontrollü gerçekleştirilecek.

Kırşehir- Aksaray yolunun 1-3. kilometrelerindeki imal çalışması nedeniyle muvasala bölünmüş yolun bire bir bölümünden iki taraflı sağlanıyor.

Çorum-Ankara yolunun 37-38. kilometrelerinde (İskilip- Osmancık kavşakları) farklı seviyeli ağız çalışmaları dolayısıyla erişim kontrollü sürdürülüyor.

Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerinde sathi şümul yapım çalışmaları cihetiyle sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde köprü hizmet ve onarım çalışmaları yapılacak. Bu nedenle yol trafiğe kapatılarak, sürücüler alternatif güzergah kendisine Müstecap-Habipler istikametine yönlendirilecek.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde bayır temizliği ve çelik ağ aplikasyon çalışması nedeniyle saat 18.00’e büyüklüğünde el güdük devamlı aralıklarla trafiğe kapatılarak, muvasala bir tane şeritten kontrollü devam edecek.

Share: