Kara yollarında format

Karaca yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ağır sıklet gidilmesi, gidiş geliş belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün misil durumu bültenine bakarak, Ankara Belde Otoyolu’nun Batıkent- İstanbul kavşaklarındaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametindeki köprüde genleşme derzi tamirat çalışması cihetiyle bu yönde erişim cem kolundan gerçekleştiriliyor.

Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Günindi ile Savaştepe kavşakları 13-15. kilometrelerinde bakım-tamirat çalışması dolayısıyla İstanbul yönü sağlıklı abdestbozan trafiğe kapatıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu Işıklar Kompost Kavşağı kollarında bakım tamirat çalışmaları yapılacak. Bu kesimde sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Gaziantep- Şanlıurfa Otoyolu’nun Birecik Kavşağı- Fırat Viyadüğü kesimi 2-7. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak erişim Şanlıurfa istikametinden kontrollü sağlanıyor.

Aydın- Denizli Otoyolu Projesi kapsamında düzenlenen icraat dolayısıyla yolun 113-114. kilometreleri, Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla açar trafiğine kapatıldı. Bu kesimde ulaşım çevre yolundan devam ediyor.

Kayseri- Niğde yolunun 57-63. kilometrelerinde hizmet, tamir ve asfalt çalışması, Fethiye Söğüt yolunun 0-9. kilometreleri ile Sivas-Kangal- Gürün ayrımı yolunun 48-54. kilometrelerinde asfalt sathi şümul çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Vezirhan-Gölpazarı yolunun 22-25. kilometrelerinde yol tevsi çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Kars- Kağızman yolunun 18-19. kilometrelerinde yapım çalışmaları dolayısıyla sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine uymaları ehemmiyet taşıyor.

Share: