Kara yollarında boyut

Kara yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kısık gidilmesi, trafik belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün posta durumu bültenine göre, TEMA Otoyolu’nun Gümüşova-Kavacık kavşaklarındaki viyadüklerin genleşme derzi tamir çalışmaları dolayısıyla 22.00-06.00 saatlerinde abdestbozan daraltması yapılıyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Kırşehir Kavşağı-Ağaçören bağlantı yolunun 1-3. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları dolayısıyla bağlantı yolunun Kırşehir istikameti trafiğe kapatıldı. Bu sebeple, muvasala diğer yönden iki cepheli namına sağlanıyor.

Denizli-Alaçık yolunun 5-7. kilometrelerinde uç yapım, Kahramanmaraş-Narlı- Gaziantep yolunun 1-2. kilometrelerinde Arsan Köprülü Kavşağı mevkisinde üstyapı restorasyon, Seydişehir-Akseki yolunun 33-37. kilometreleri ve Ermenek-Mut yolunun 18-19. kilometrelerinde sefer imal çalışmaları sebebiyle bahis konusu kesimlerde ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Beşikdüzü- Trabzon yolunun 45. kilometresindeki Akyazı Tüneli’nde canlılık elektronik sistemleri bakım onarım çalışması nedeniyle her iki yönde mevcut tüplerde 08.00-20.00 saatleri arasında muvasala bir tane şeritten kontrollü namına gerçekleştirilecek.

Nevşehir-Ürgüp- Kayseri yolunun 14-20. kilometrelerinde kere yapım çalışmaları zımnında muvasala mukassem yolun bir bölümünden iki cepheli kendisine sürdürülüyor.

Eskişehir- Kütahya yer sınırı-Kütahya yolunun 42-43. kilometrelerinde kâin köprülerde genleşme derz ve hizmet tamir, Eleşkirt- Veca yolunun 62-66. kilometrelerinde bile öğün yapım çalışmaları bitmeme ettiğinden bu kesimlerde ulaşım mukassem yolun bire bir bölümünden iki taraflı namına sağlanıyor.

Share: