Kapadokya’da kayadan oyma oteldeki “Prenses Diana odası” ilgi görüyor

Nevşehir’de kayadan oyma aynı otelde, Prenses Diana’nın isminin verildiği ve içerisindeki havuzda mozaikten işlenmiş fotoğrafının bulunduğu göz yerel ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Şehir merkezine 2 kilometre uzaklıktaki Göre kasabasında tahminî 2 yıl önceki hizmete açılan ve benzeri kısmı kayadan oyma olan 32 odalı otelin bire bir odasına Prenses Diana’nın ismi verildi.

Kapısında “Diana” bağlanmış odada, Prenses Diana’nın yağız elbiseyle fariğ fotoğrafının mozaiklerle işlendiği havuz bulunuyor.

Hill Otel Yönetim Kurulu Başkanı Musa Ertaş, Kapadokya bölgesinde kayadan oyma otellerin çok rahat olduğunu söyledi.

Kendi odalarının diğerlerinden farklı olduğunu vurgulayan Ertaş, “Bizim odalarımız elan açık alana ve henüz faziletkâr tavana cemaat. Ayrıca temas odamızın dizaynı ayrımlı.” dedi.

Odalardan birine Diana ismini vermesinin hikayesini üstelik anlatan Ertaş, “Diana’yı ölmeden ilk üstelik basından strateji etmeye çalışıyordum. Özgürlüğüne terbiyesiz, alımlı, güzelce tıpkı kadındı. Aklık bir eş olmasından kontekst onu sevdik. Berrak ve net oluşu, sergilediği tavırlar bu odaya ismini vermemizde faal oldu. İyi bire bir insanın ismini otelimizdeki aynı odaya vermiş olmaktan kıran mutluyuz ve gururluyuz.” ifadelerini kullandı.

Ertaş, Diana odasının domestik ve ecnebi misafirler marifetiyle yeğleme edildiğini belirtti.

Odaya Diana ismini vermelerinin kendilerine ticari aynı katkısı olduğunu nâkil Ertaş, şunları kaydetti:

“Ticari açıdan bakınca de ölümünün üzerinden çeyrek çağ geçmesine karşın isminden sık sık bahsedilen Diana’nın ismini vererek ilgi kaldırmak istedik. Bunu bile başardığımızı düşünüyorum. Bu dide en haddinden fazla tercih edilen odalarımızdan birisi. Mevrut misafirimiz konsepti çok beğeniyor. Elhak bu farklı görüş tasarımlarından kıran tercih ediliyoruz. Bizim otelimiz haddizatında turizm bölgesinde değil fakat sunduğumuz bu hizmetle doluluk oranlarımız sürekli yüzde 80’lerin üzerinde oluyor.”

Prenses Diana, İngiliz bulvar basınının sürekli takibi altında geçirdiği hayatını, 31 Ağustos 1997’da Paris’te 36 yaşındayken paparazzilerin takibi sırasında ayrımsız tünelde geçirdiği trafik kazasında kaybetmişti.

Share: