Kalpsiz atık toplayan şahsın ölümüne misil açan güdücü yakalandı

Samsun’bile defa kenarlarında acımasız atık toplayan eş plakası ve sürücüsü tespit edilemeyen bire bir aracın çarpması sonucunda olay durumunda hayatını kaybederken, kaçan çevirici sürücüsü jandarmanın takibi sonucu yakalandı. Kamyon sürücüsü olay sırasında aracının lastiğini patladığını zannettiğini ve birine çarptığını hatırlamadığını savundu.

Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Samsun- Ankara karayolunun 14. kilometresi Gürgendağı mevkisinde eski akşam saat 21.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya bakarak, sürücüsü ve plakası tespit edilemeyen tıpkısı açkı sefer kenarlarında zalimce atık topladığı ati sürülen ve yolun karşısına geçmekte olduğu hesap edilen Erol Gültekin’e (55) çarptı. Şalter Gültekin’in üzerinden geçerek kayıplara karıştı. Erol Gültekin görüngü durumunda elim şekilde can verdi.

Kavak’tan Samsun’a sökel götürücü 112’ye servise ilişkin ambulans görevlileri cesedi fark edip durdu. Bu tam Fransa’dan Kayseri’ye izne gelen ve eşi ile alay malay açar kiralayıp Karadeniz turuna sâdır M.A. idaresindeki 35 AKT 943 plakalı araba de fenomen durumunda hayatını kaybeden Erol Gültekin’i ayırt etmeyerek üstünde geçti. Gurbetçi M.A. görüngü yerinde durup jandarmanın ve polisin ilçe hesabına gelmesini bekledi. 112 ekipleri jandarmaya verdikleri ifadede M.A.’nın Erol Gültekin’in üzerinden geçmeden önce kendilerinin kaymakamlık yerinden geçtiğini ve yayanın kere ortasında ezilerek yordamsız olduğunu gördüklerini söyledi.

Güllabi ekipleri kaçan aracın plakası ve sürücünün kimlik bilgilerine vurmak amacıyla emek başlattı. Fenomen yerinden elde edilen aracın kırık rabıtalı camından ve KGS görüntülerinden yola çıkarak yapılan çalışmalar sürücüsü aracın 66 HP 733 plakalı kamyon olduğu ve sürücünün da Mevsuk Selvi (64) olduğu belirleme edildi. Namuslu Servi Samsun’un Terme ilçesinde yakalanarak gözaltına makbuz ve zaman Samsun Adliyesine irsal edildi.

Yozgat’tan kamyonuna yüklediğini samanı Giresun iline müracaat etmek üzere yola çıktığını tamlayan Dürüst Servi, “Ego görüngü durumunda aracımın lastiğinin patlattığını zannettim. Birine çarptığımı hatırlamıyorum. 300 metre gittikten sonra aracımı lastikçi kenarına çekip hep lastiklerini kontrol ettim. Sol civar farının kırık olduğunu ayırt ettim. Birine çarptığını bilmiyorum. Giresun’a samanı götürüp indirdim. Et Kafalı dönerken Terme ilçelinde yakalandım. Birine çarpmış olsaydım kaçmazdım” dedi. – SAMSUN

Share: