Kalaba ruzname haberi: Kalaba’da daraç ve ocak bulamayan öğrenciler, otellerde misafir ediliyor

KALABALIK Valiliği, kentteki üniversiteleri kazanıp taşıt yaptıran öğrencilerin tahaffuz üzerine yaşadığı mesail için girişimde bulundu. Dar çıkmayan ya da ocak bulamayan üniversite öğrencileri, valiliğin kiraladığı otellerde konuk ediliyor.

Valilik, Toyluk ve Spor Bakanlığı’na sadık Faziletli Tahsil Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarındaki işlemleri süren ve kiralık sülale bulamayan öğrencileri otellerde mihman ediyor. Eğitim Bilimi için kente gelen ve kalacak yeri sıfır öğrenciler, valiliğe başvurarak, otellerde misafir edilmeye başlandı.

Ordu Valisi Tuncay Sonel, babasıyla Nevşehir’den Ordu’evet mevrut, Ordu Üniversitesi (ODÜ) İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanan Muhammet Fatih Güleç’i, Bariz Kapı’da karşılayıp dostane ederek, “Devletimizin katkılarıyla İçişleri Bakanlığı’mız ile Toyluk ve Spor Bakanlığı’mızın koordinesinde bu yıl mahdut kapasiteleri arttırıldı. Yedekte olan ya dahi evde yüzmek talip öğrencileri güzeşte sene olduğu gibi bu sene üstelik mihman ediyoruz. Devletimiz her daim onların birlikte” diye konuştu.’ÇOK KIVANÇLI OLDUK’

Konuk edilen öğrencilerin sayısı ise bugün itibarıyla 137’ye ulaştı. Hakeza tıpkısı uygulamayla ilk defa karşılaştıklarını söyleyen üniversite öğrencisi Muhammet Fatih Güleç, “Haddinden Fazla memnun olduk. Haddinden Fazla adamakıllı benzeri aplikasyon. Ordu Valimiz Sayın Tuncay Sonel, mikro çıkıncaya kadar bizleri mihman ediyor. Devletimizin şefkatini Sayın Valimiz bizlere gösterdi. Allah razı olsun” dedi.

Share: