Kahramanmaraş’ta “Boyalı Güreş Festivali”ne hazırlıklar tamamlandı

Dulkadiroğlu Belediyesi vasıtasıyla organize edilen ve 23 Eylül’üstelik gerçekleştirilmesi planlanan “Boyalı Güreş Festevali” amacıyla hazırlıklar tamamlandı.

Dulkadiroğlu Başkanı Necati Okay, yaptığı yazılı açıklamada, kırsal Boyalı Mahallesi’nde inşası tamamlanan ve evvel müsabakalara ev sahipliği yapacak olan Boyalı Ermeydanı 500 sporcuya ev sahipliği yapacağını belirtti.

Bölgenin zenginliklerini ön plana emisyon ve yaşatma adına birçok himmet ortaya koyduklarını aktaran Okay, “Bu çalışmalar kapsamında hele dede sporumuz güreşe ayrı ayrımsız önem verdik. Dereköy ve Boyalı mahallelerimizde planlı turnuvalar Türkiye genelinde ses getirmektedir. Burada yapılan turnuvalar Türkiye Şampiyonaları şeklinde yapılmaktadır. Buradan hareketle bu mahallelerimize sporcularımızın ihtiyaçlarına müteveccih, çağdaş ve şişman tesisler düz yazı ettik. Dereköy tesisinin açılışını Türkiye Şampiyonası ile yaptık. Burada da büyük aynı turnuva düzenleyerek Boyalı Güreş Asker Meydanımızı hizmete sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Okay, Ahzüita haset gerçekleştirilecek olan müsabakalara 500 kulüp sporcusu, 200 da köy güreşçilerinin katılacağını, Anadan Görme Spor Dalları Federasyonunun desteğiyle burada karye güreşçilerine da lisans çıkarılacağını aktardı.

Share: