Kahramanmaraş siyasa haberleri | KAHRAMANMARAŞ – DÜRÜST Fırka Kadro Başkanvekili Ünal, Kahramanmaraş’ta canlı aksiyon insanlarıyla ayrımsız araya geldi

YANLIŞSIZ Fırka Ekip Başkanvekili Mahirane Ünal, Kahramanmaraş’ta, Türkiye Canlı İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) ve TOBB Kahramanmaraş Taze Girişimciler Yerleşmiş Toplantısı’na katıldı.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KMTSO) düzenlenen toplantıda konuşan Ünal, Kahramanmaraş’ın özel aynı şehir olduğunu ve kendini esirgeme ettiğini söyledi.

Kentin muhafazakar tıpkı kent olduğunu rapor eden Ünal, şunları kaydetti:

“Fazla barhana almayan ve vermeyen, kişi dokusunu, ruhunu korumaya odaklanmış tıpkı site. Tığ de bu niteliklerini koruyarak şehri Türkiye’ye ve dünyaya açmaya çalışıyoruz. Bir kent kendini koruyarak kendini açabilir mi? Olur. Bu yüzden TÜGİAD’ın burada olması ve temsilciliğini buraya açması bizim amacıyla çokça eşsiz. Bire Bir zamanda sonuç 3 yıldır Büyükşehir Belediyesiyle bu arada bire bir kültür kalkınma eylem planı hazırlıyoruz. Tıpkı şehrin hemen endüstri ve ticarette kalkınması ehliyetli değil, tıpkısı zamanda kültür ve sanatta da kalkınması gerekiyor. Bire Bir site hars ve musahabe üretmediği devir taşralaşıyor. Zaman Floransa, Roma, Viyana, Paris ve Londra’ya gittiğinizde geçmiş şehrin karakteri ve kültürü sizi karşılar. Amma Dubai’ye gittiğinizde inşa edilmiş tıpkısı şeyle karşılaşıyorsunuz. Mimarlık ile karşılaşırsınız takkadak. O yüzden benzeri şehri dünyaya açarken o şehrin kimliğini, karakterini, varlığını, kültürünü ve sanatını hepsini birlikte mensur etmeniz ve ayağa kaldırmanız gerekiyor.”

“İnsanı değerli kılan satın alabildikleri değildir”

Kahramanmaraş’ın tecim potansiyelinin yüksek olduğunu aktaran Ünal, gençlerin bu noktada eke olduğunu belirtti.

Gençlerle bereketli projeler yürütmenin kebir olduğuna değinen Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençlerimizin benzeri özelliği var. Bizim gençlerimiz işlerini burada yapıp zamanlarını İstanbul’birlikte geçiriyorlar. Bu şehirde fazla aralık geçirmiyorlar. Bu noktada gençler şehirde çok vahim değişim trendi oluşturdular. Gençlerle şehir beyninde aynı ilişki kurmamız gerekiyor. Gençler, kendimize ve evimize dolaşım zamanı. Kendimizle ve bize ilişik olanı yumuşamak, sarılmak ve onu ululamak zamanıdır. İstanbul’üstelik çokça iyi mesafelik geçirebilirsiniz. İstanbul’da boğazda bire bir sahil dahi alabilirsiniz. Amma bu sizi İstanbullu yapmaz. İnsanı kızıl kılan satın alabildikleri değildir. İnsanı eşsiz kılan paranın satın alamadığı şeylere eş olmasıdır. Eğer aynı kayırıcı kendisini paranın satın alabileceği şeylerle kıymetlendirmeye çalışıyorsa o insanda çokça iri eksikler var demektir. Parayla ayrımsız açığını kapatmaya çalışıyor demektir. O yüzden sizlerin, paranın satın alamayacağı şeylere iştahlı olmanız gerekiyor.

Tabii ki herif gidip gezmelidir, amma günün böylece dönüp geleceği benzeri evi olmalıdır. Kahramanmaraş’la ilgilendiren kaygılarınız olsun. Rüyalarınızı Kahramanmaraş’ta görün, hayalleriniz Kahramanmaraş’la ait olsun. Bu şehri büyütmek amacıyla haddinden fazla kıymetlidir. İnşallah Kahramanmaraş’ta gençlerimizle haddinden fazla sunturlu işlemler yapacağız. Bir şehrin işaret olabilmesi amacıyla insanları olması lazım. Sonra hep bu markalar toplanır ve şehri markalaştırır. Lütfen markalaşın. Marka değeriniz olsun. Ego Kayseri’den 10 marka siyasi sayabilirim. En birkaç 10 iş insanı sayabilirim. Işaret sporcu, artist sayabilirim. Gaziantep’te genişlik bir iki 3 uluslararası ve ulusal gelişim insanı sayabilirim. Kahramanmaraş’a geldiğimizde bizim hareket insanlarımız reklam beğenmek de istemiyor. Garip ayrımsız can kuşu halimiz var.”

Programa, YANLIŞSIZ Öğür Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Habibe Öçal, TÜGİAD Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mecnunca Balcıoğlu, canlı gelişim insanları ve ilgililer katıldı.

Share: