Kadın Futbol Kulübünü Kapatan Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Turgut, Sıska Fasülye ve Döner Kebap Örneği Verdi: “Bu Benzeri Tercihtir”

GENAÇAĞA KARAFAZLI

ÇAYKUR Rizespor Pakt Başkanlığı’na seçilen müteahhit İbrahim Turgut’un önceki icraatı, kulübün önceki başkanı Tahir Afet marifetiyle kurulan ve Süper Ligde 7. sırada oynayan Eş Ayak Topu Kulübü’nü kapatmak olmuştu. Tepkiler karşısında uzunca bir süre sessiz mütezayit Turgut, “Deminden bu aynı tercihtir. Bu şuna eş, şu anda deriz ki kuru fasulye mi yiyelim döner kebap mi yiyelim? Sen döner yersin ego derim kim sana, döner kebap kolesterin yapar arık fasulye yiyelim, sen de dersin ki, o dahi gaz yapar. Bunun kabil aynı husus” diye niteleyerek konuştu.

Mülga Rizespor Avrat Futbol Kulübü, Kadınlar Süper Ligi’nde Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor, Altay kabil cıvıl cıvıl kulüplerin kadın ayak topu takımlarıyla birlikte savaşım etmiş, sabık sene sezonu 7. sırada tamamlamıştı. Asgari ücretle futbol oynayan kadınlar, kulübün kapatılmasının ardından gayrı illerdeki kadın ayak topu kulüplerinde yutturmak üzere görüşmelere başlamış yabancı futbolcular ise ülkelerine kalın kafalı dönmüştü. Karı ayak topu kulübünün kapatılması, kamuoyundan ve sporseverlerden okkalı reaksiyon almıştı.

“RİZE İÇİN HENÜZ HAYIRLI OLACAĞINI ŞİMDİLİK DÜŞÜNDÜK”

Pakt Başkanı İbrahim Turgut bugün düzenlediği basın toplantısında Eş Futbol Takımının kapatılmasının Rize’nin yararına bire bir değişmeyen olduğunu öne sürdü. Turgut’un açıklaması şöyle:

“Kimi Zaman bazı şehirlerin yapıları vardır, kararlar, tercihler alırsın. Tığ şu anda bunun bu şekilde olmasını kulüp üzere Rize için elan berceste olacağını şimdilik düşündük amma ilerleyen zamanlarda biz bunu esasen canlandıracağız… Bazen kâh kararlar ahzetmek durumunda kalırsın. Bu kararların temas şeyini herhangi bir şekilde göstermek durumunda olmayabilirsin. Ama şehir için kulüp amacıyla bunun elan akla yatkın ve ömre bedel olduğuna inanırsın. Burada alınan kararların hiçbiri zatî değildir çünkü burası ferdî bire bir kişinin malı değildir. Bura Rize’nin malı Rizelilerin, Rizespor’a gönül verenlerin yeridir. Tığ da bu kuruma bu yere yeryüzü akıllıcasına olan, genişlik tatlıca olan şu anda bu olduğunu düşündük böyle tıpkısı değişmeyen aldık. Şimdilik bunun daha akla yatkın olduğunu düşündük.

“BAZI ŞEYLERİ SÖYLEMEMİZ GEREKMEZ DİYORUM”

Demin bu ayrımsız tercihtir. Bu şuna analog, şu anda deriz ki; kuru fasulye mi yiyelim döner sermaye mi yiyelim? Sen döner sermaye yersin ego derim ki sana, döner kolesterin yapar kuru fasulye yiyelim, sende dersin ki, o dahi doğal gaz yapar. Bunun kabil tıpkısı molekül. Hayatta yaşadığımız şeylerin bir nice yönü vardır. Yaşanılan şeylerin bire bir yönünü düşünmemek geçişsiz. Olayların bir sürü değişik faktörü olabiliyor, bunları erişmek lazım. Belki müfit sebep önde görünür arkada zararlı kâh faktörler vardır. Buna göre bazı şeyler değerlendirilmiştir. Zatî aynı değişmeyen değildir bunu açıklamak istiyorum… Gâh şeyleri söyleyemeyiz, anlatamayız demiyorum. Ara Sıra şeyleri söylememiz gerekmez diyorum. Tığ böyle bir karar aldık, bu pakt amacıyla ve Rize için bunun akıllıca olduğuna değişmeyen verdik. Söyleyemeyeceğimiz anlatamayacağımız bire bir husus yoktur. Anca tıpkı gizem, giz namevcut. Böyle bir karar alınmıştır, bunun şu anda doğru olduğuna değişmeyen verilmiştir.”

Görüntü Dokümü:

Kapatılan kadın ayak topu takımı detayı

Rizespor pakt başkanı İbrahim Turgut’un açıklamalarıShare: