Kabinede revizyon iddiaları Cumhur Reisi Erdoğan’a soruldu: Beklenmedik durum olursa bu asıl benzeri kadem atılabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde özellikle toplumsal medyada iri aksiseda uyandıran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa ettiği ve Bakanlar Kurulu’üstelik farklılık yapılacağı iddialarına serencam noktayı koydu. Cumhur Reisi Erdoğan, “Idarecilik açısından bile dosdoğru olmasa icap. Farz edin ki adam sakatlandı, ne yapacaksınız? Şok tıpkısı boyut olursa böyle girişim bile atılabilir ama biz kimliğinden edim vermeyen bire bir partiyiz. Kol değişimini de ayrımsız yenilenme adına gördüğümü henüz önceki bile dile getirmiştim” dedi.

“KABİNEDE REVİZYON OLABİLİR”

Kabine revizyonu için, “Tür yani tek galiba imkânsız” diyen Reisicumhur Erdoğan, “8 ay kaldı. 8 ay zarfında bu tür bir özdek düzenlemek idarecilik açısından dosdoğru aynı husus olmasa ister. Olanaklı yani tek muhtemelen imkânsız. Tepeden Inme genişlik olursa bu zümre tıpkı kadem atılabilir. Bir husus bizim için haddinden fazla büyük. Kimliğimizden değerlerimizden ivaz vermeden değişime açığız” ifadelerini kullandı.

“ŞAHISLARA OLABİLİR AMMA DAVAYA KIRGINLIK OLAMAZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Helalleşme noktasında böyle aynı ağırbaşlılık varsa giderek değme devir helalleşmeye açığım. Küs arkadaşlarımıza kapımızı yarmak kanalıyla partimizin süresince değerlendiriyor, değerlendirmeye bitmeme edeceğiz. Şahıslara gücenme cins amma davaya güceniklik gayrimümkün.”Share: