Judo Ümitler Mix 1. Tabur 1. Etabı tamamlandı

Van’da yapılan ve 15 ilden 20 takımın katıldığı Spor Makat Ümitler Mix 1. Tomar 1. Aşama müsabakaları tamamlandı.

Van’daki Saf Tatar Spor Salonu’nda planlı 1. etap müsabakaları böylece Kocaeli Büyükşehir Belediyespor 27 puanla önceki sırada meydan aldı. İki dolaşma süren karşılaşmaların ardından ikinciliği Konya Büyükşehir Belediyespor 24, Konya Selçuklu Belediyespor 21 benek ve averajla üçüncü, Manisa Büyükşehir Belediyespor ise 21 puanla dördüncü sırada saha aldı. Spor Toto Ümitler Mix 1. Öbek 1. Kadem müsabakalarının ikinci etabı ise ilerleyici günlerde Amasya’dahi yapılacağı belirtildi.

Türkiye Judo Federasyonu Van İl Temsilcisi Gürsel İzcier, Van’birlikte iki dolaşma boyunda judo heyecanı yaşandığını belirterek, “Tutum zevki faziletkâr müsabakaların Van’a gelmesinde büyük emekler harcayan Valimiz Dr. Saz Şairi Balcı’ya şükranlarımı sunuyorum. Antrparantez iki bölüm süresince kusursuz tıpkı organizasyon örümcek Van Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’un şahsında umum amele kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Van’ın ulusal ve arsıulusal müsabakalara aile sahipliği için seçkin devir amade olduğunu tamlayan Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ise “Tüm branşlara ev sahipliği yapmamızın uğrunda hiçbir engel yoktur. Tesislerimiz, salonlarımız ulusal ve uluslararası müsabakaların yapılması üzere amade haldedir. Bugün burada Ümitler Mix 1. Loda 1. Girişim müsabakalarında bile gördük ve tam bir şekilde tamamlandı. Bu organizasyonun ilimize kazandırılmasında büyük katkıları olan başta Valimiz Dr. Saz Şairi Balcı, İl Inanma Müdürümüz Atanur Vazıh ve Judo Federasyonu Başkanı Sezer Münasebetsiz koyulmak için, müsabakaların zinde ve cümle tamamlanmasına katkıda bulunan keyif personellerine, itimat mensuplarına ve emek arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum. Parçalanmamış sporcu ve çalıştırıcı kardeşlerime bile başarılar diliyorum” dedi. – VAN

Share: