İzmit’te Şişman Sünnet Etkinliği Yapılacak

İzmit Belediyesinin kentte zinde gerekseme sahibi ailelere korumak üzere kombinasyon ettiği toplu sünnet şöleni bugün yapılacak.

İzmit Belediyesinin gerçekleştirdiği hem ailelere bindi sağlayacak hem birlikte çocuklara iyice aynı andaç bırakacak olan toplu sünnet organizasyonu, bugün saat 16.00’da debi edecek olan sünnet konvoyuyla başlayacak. Üstü peyda otobüs ile sünnet olan füru ve aileleri site turu atacak. Sırasıyla; Cumhuriyet Altını Parkı, Acısu, Orduevi, Bağdat Caddesi, Leyla Atakan Caddesi, Turan Gün Caddesi, Yahya Ağabey ve Üçyol’dan geçecek olan kafile, arkası sıra Cephanelik Spor Kompleksi’ne gidecek ve saat 17.00 itibari ile buradaki programın startı verilecek.

KONSER VE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER OLACAK

Cephanelik Spor Kompleksi’ndeki kombinezon, Kur-zaman tilaveti ve sünnet duası ile başlayacak. Ardından sünnet olan miniklere İzmit Belediye Reisi Fatma Kaplan Hürriyet yoluyla hediyeleri ikram edilecek. Saat 18.00 itibari ile İzmit Belediyesi Şehir Orkestrası sahneye çıkarak katılımcılara çalgı ziyafeti verecek. Saat 21.00’e büyüklüğünde sürecek olan sünnet şöleninde konserin beraberinde füru için baziçe grupları ve animatörler kayran alacak.

Kamu kentin tıpkı arada olacağı organizasyonda hele çocukların sevdiği patlamış darı, cehre şeker ve yemek ikramları olacak. Birlik kentin çağrılı olduğu ziyafet havasında geçecek organizasyona katılmak talip vatandaşlar için İzmit Belediyesi tarafından saat 16.00’da Cumhuriyet Altını Parkı, Ordu Evi SEKA Camii Önü, Doğu Kışla Parkı, Alikahya Sabancı Kültür Sarayı ve Şarki Kışla Parkı’ndan ücretsiz servisler kaldırılacak.
Share: