İzmir’in ilçelerinde 30 Ağustos coşkusu

Parçalanmamış yurtta olduğu üzere 30 Ağustos Utku Bayramı, İzmir’in ilçelerinde birlikte coşkuyla kutlandı.

İzmir’in Aliağa ilçesinde çevrim boyu sürecek kutlamalar sabahleyin saatlerinde Cumhuriyet Altını Meydanında düzenlenen çelenk sunu programıyla başladı. Programa İzmir Vali Yardımcısı Osman Nuri Canatan, Aliağa Şehremini Serkan Çevik, Garnizon Komutanı Miralay Faruk Altun, Aliağa Cumhuriyet Altını Başsavcı vekili Numan Haktan Cebbar, şehit aileleri, gaziler, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Tebrik Kartı programında Cumhuriyet Altını Meydanında Aliağa Kaymakamlığı, Aliağa Garnizon Komutanlığı ve Aliağa Uray Başkanlığı çelenkleri sunuldu. Izlence, Aliağa Kabristanlığında bulunan şehitlik ziyareti ile sonuç buldu.

Utku Bayramı’nın 100. sene coşkusu Aliağa’bile Başkomutan Sıfat-Fiil konseriyle ikiye katlanacak. Saat 21.30’birlikte Cebbar Ramadan’da fon matlup olan adlı sanatçı, seslendireceği birbirinden evire çevire şarkılarıyla Aliağalılara unutulmaz tıpkı şeb yaşatacak.

Çeşme’bile Uzun Yüksel hayal takanak

30 Ağustos Utku Bayramı, Pınar’birlikte de Cumhuriyet Altını Meydanında gerçekleştirilen resmi törenle kutlandı. Çeşme’deki 30 Ağustos Galebe Bayramı kutlamaları, saat 19.30’bile Pınar Kalesinde gerçekleştirilecek kabul resmi ile devam edecek. Saat 20.30’birlikte ise Zafer Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Cumhuriyet Meydanına kadar devam edecek Yengi Yürüyüşünün arkası sıra, 30 Ağustos videoteyp gösterimi ile ahali oyunları ekibinin sunacağı efe gösterisi gerçekleştirilecek. Kutlama programı, 21.30’daki Levent Yüksel 100. Yıl Konseri ile akıbet bulacak.

Menemen’birlikte geçit resmi

Menemen Cumhuriyet Altını Meydanında planlı merasim ise Menemen Kaymakamı Fatih Yılmayan, Garnizon Komutanı Miralay Ahmet Fatih Oğuz, Menemen Şehremaneti Komutan vekili Işıklı Pehlivan, Menemen Cumhuriyet Altını Başsavcısı Hüseyin Kaçar, siyasi parti temsilcileri, amme kurumları ve sivil sosyete kuruluşları yöneticileri, gaziler, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Menemen Kaymakamlığında tebriklerin kabulünün peşi sıra Atatürk Caddesinde takım eşliğinde tebrik ve geçit töreni düzenlendi.

Bayraklı’üstelik Kickboks Şampiyonası

30 Ağustos Galebe Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Bayraklı’de çelenk töreni düzenlendi. Seçkin yıl olduğu kabil bu sene birlikte Sevgi Yolu girişindeki Atatürk heykelinde genci yaşlısı yüzlerce dirilik benzeri araya geldi.

30 Ağustos Yengi Bayramı dolayısıyla Bayraklı Belediyesi Mustafa Eksiksizlik Atatürk Spor Salonunda iller arası Kickboks Şampiyonası bile düzenlendi. Ağır katılımla gerçekleşen müsabakalara Denizli, Manisa, İzmir, Ziyalı, Muğla’dan 239 sporcu katıldı. 5 sportmen ile yarışan Bayraklı Belediyesi, şampiyonayı 3 dereceyle tamamladı. Bu çerçevede Irmak Bitirim ve Bedirhan Baht öz kategorilerinde ikinci ve Hayrunisa Kızılay ise üçüncü oldu. – İZMİR

Share: