İzmir’e Disk Atmada 2 Değerli Madalya

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Kulübü atleti Gülcan Teferruatlı, Bursa’bile planlı iki ayrı disk atma şampiyonasında zer madalya kazandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Kulübü’nün dinç diskçisi Gülcan Mufassal, iki oylumlu organizasyonda dahi kürsünün zirvesinde meydan aldı. Bursa’daki Nurullah İvak Atmalar Türkiye Kupası’nda 47.21’lik derecesiyle disk atmada evvel Türkiye şampiyonluğunu kazanan Gülcan Etraflı, tekrar Bursa’de planlı Turkcell U20 Atletizm Şampiyonası’nda bu kez 45.98’lik dereceyle değerli madalya kazandı. Kariyerinde Balkan beşinciliği da kâin atlet, özellikle sonuç iki yılda sükse basamaklarını çarçabuk tırmanıp gelişigüzel atışını değerli değerine taşıdı.

Spora yedi yaşında masa topu ile başladığını, antrenör Toygar Çelikel yardımıyla disk atma branşına geçtiğini tamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesporlu atlet, “Başarıya vurmak on paralık cılız değil. Menderes’in Çileme Köyü’nde yaşıyorum ve senelerce egzersiz için herhangi bir dolaşma 50 kilometrelik yolu gidip geldim. Ancak kulübümün sağladığı imkanlarla herhangi bir zorluğu aştım. Yegâne üzüntüm, COVID-19 zımnında Avrupa Yıldızlar Şampiyonası’na katılamamak oldu” dedi.

Share: