İzmir yerli haberi: Kemalpaşa Belediyesi’nden ’29. Hamzababa Ihtifal Etkinlikleri’

Kemalpaşa Belediyesi, “29. Hamzababa Ihtifal Etkinlikleri” düzenledi.

Kemalpaşa’nın Hamzababa Mahallesi’nde rastgele yıl planlı anma etkinlikleri, bu yıl dahi 27 ve 28 Ağustos günlerinde Hamzababa Amfitiyatro Sahnesi’nde yurttaşların katılımıyla düzenlendi. Uray ile Kemalpaşa Alevi Bileşenleri desteğiyle ölçülü etkinlikler, planlı panel ile başladı. Sunuculuğunu Nilüfer Sarıtaş’ın üstlendiği organizasyonda semah ekibinin gösterisinin ardından manzara alan sanatçılar dinleyenlerden tabiat topladı. Kemalpaşa Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yurttaşlara ücretsiz öz, su ve caize desteğinde bulundu.

Etkinliğe Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın yanında CHP İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır ve Sevi Erdan Tığ, Kemalpaşa Kaymakamı Musa Soluk, Kemalpaşa Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mustafa Aktekin, Turgutlu Belediye Reisi Güç Atak, Kemalpaşa İlçe Güllabi Komutanı Halil Yaşar Domuzuna, Kemalpaşa Uray Başkan Yardımcıları, Şehremaneti Meclis üyeleri, CHP İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, İYİ Öğür İlçe Başkanı Nizamettin Yılmaz, Alevi-Bektaşi Federasyonu Temsilcileri, Ege Tahtacı Dernekleri Temsilcileri, Iyice Odalık Abdal Dernekleri temsilcileri, muhtarlar ve halk katıldı.

Konuşmasında angajman ve kardeşlik vurgusu özne Kemalpaşa Belediye Reisi Rıdvan Karakayalı, “Bu yıl 29’ncusunu düzenlediğimiz ‘Hamzababa Yâd Etkinliği’nde buluştuğumuz birlik canlarımızı selamlıyorum. Zaman aynı zamanda Muharrem ayının akıbet günü, bu çevirici ile yapılan ibadetlerin kabul olmasını diliyorum. Hacı Bektaşi Veli’nin dediği üzere ‘Aynı olalım, kart olalım, hayat dolu olalım’. Aynı kusur arayacaksak ilk kendimizde arayalım. Bilimden ve ilimden ayrılmayalım” dedi.

Share: