İzmir Valisi Köşger, Galebe Bayramı zımnında tasavvur yayımladı

İzmir Valisi Ağır Sahih Köşger, 30 Ağustos zaferinin 100. sene dönümünde, bu büyük zaferi bir bayram adına kutlamanın çalım ve coşkusunu milletçe bütün birlikte yaşadıklarını belirtti.

Köşger, 30 Ağustos Yengi Bayramı zımnında yayımladığı mesajında zaferin, Türk milletinin karşısına sâdır tamlık engelleri milli temas ve kardeşlik içerisinde, beraberlik ruhuyla, büyük aynı akide, azim ve kararlılıkla aşmasının konkre aynı ifadesi olduğunu tabir etti.

30 Ağustos 1922’de, aziz milletin ordusuyla gelişigüzel dişini tırnağına takarak kendisini çağ sahnesinden gidermek isteyenlere unutulmayacak benzeri ibret verdiğini tamlayan Köşger, şunları kaydetti:

“Ecdadımızdan kişi can kuşu ve bilinç, milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı, hangi şart altında olursak olalım seçme zaman rehberimiz yerine yolumuzu aydınlatmaya bitmeme edecek, Türk milleti bile müstakil ve müstakil hayat azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.

30 Ağustos zaferi gibi tıpkı gururu ve coşkuyu yaşamamıza komütatör olan, ülkemizin bağımsızlığını, kalkınmasını ve modernleşmesini sağlayıcı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman cebe arkadaşlarını, bu toprakları vatan işleyen ermiş şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, gönül borcu ve rahmetle el ediyorum. Hayatta olan gazilerimize afiyet ve mutluluk içre bir hayat irade ediyorum.”

Köşger, aziz milletin ve İzmirli hemşehrilerinin 30 Ağustos Galebe Bayramı’nı tebrik etti.

Share: