IVEĞEN Iri Taarruz şehitlerini bilinmeyen etti

AKUT Taharri Istirdat Derneği, seçme sene olduğu gibi 30 Ağustos Balaban Tecavüz’un 100. Yılında üstelik Utku Yolu’nu yayan Kocatepe’ye artık. Türkiye’nin ayrımlı illerinden gelen kestirmece 100 gönüllü, Afyonkarahisar Kamp Karavan Merkezi’nde çadırlarda konaklarken tesislere parçalanmamış ayar verdi.

Türkiye’nin kontrol kurtarma konusunda evvel sivil cemiyet olan IVEĞEN Arama Kurtarma Derneği, 100. Yılı’nda Galibiyet Yürüyüşü etkinliği düzenledi. IVEĞEN’un Bursa, Giresun, Kocaeli, Eskişehir, Ankara, İstanbul, İzmir, Yarımada, Alanya ve Afyon ekiplerinden 93 gönüllünün katılımı ile gerçekleştirilen ‘Utku Yürüyüşü’ etkinliği, Şuhut Iri Saldırı Karargah Gezisi ile başlayıp Dumlupınar Şehitliği’nin ziyaretiyle son buldu. Nazik Tecavüz’un gerçekleştirildiği alandaki şehitlikleri ülfet fail IVEĞEN Ekibi, Afyonkarahisar’daki etkinliği süresince Afyon Motorsporları Merkezi’nde oluşturulan dinlenme kampı ve karavan alanında konakladı.

Alanın huy ve kamp için ülkü tıpkısı şekilde hazırlandığını tamlayan AKUT Umumi Heyet Üyesi ve Genel Sekreteri Mustafa Aygün, milli hafızanın geleceğe taşınması amacıyla Zafer Yürüyüşü organizasyonunu önemsediklerini belirtti. Aygün, “biz seçkin yıl vatanımız üzere mücadele fail başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk tutmak için onların yaşadığı günleri aylamak ve kullanılmamış gönüllülerimizi bunu terennüm etmek üzere buradayız. 30 ekibimizler gelişigüzel taharri istirdat konusunda devletimizi arkalamak amacıyla sakır sakır müteharrik benzeri derneğiz” diye konuştu.

IVEĞEN üyeleri konaklamanın peşi sıra Kocatepe’ye çıkarak şehitliklikleri ülfet edip, dua okudu.

IVEĞEN, kurulduğu 1996 yılından bu yana gerçekleştirdiği 4 bin 388 operasyonda 3 bin 251 insanın hayatını kurtarırken, bin 709 hayvanın dahi yaşama döndürülmesine katkı sağladı. – AFYONKARAHİSAR

Share: