İsveç bankaları P27 testine hazırlanıyor

FİNANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

İki almanak özenli hazırlıktan sonraları, İsveç mobilize ifa sistemi Swish’e kapalı ayrımsız düzineden aşkın banka, yıl sonuna büyüklüğünde pan-Nordic ödeme platformu P27’yi imtihan etmeye hazırlanıyor.

Danske Bank, Handelsbanken, Nordea, OP Financial Group, SEB ve Swedbank vasıtasıyla desteklenen P27’nin amacı, İskandinav ülkelerinde kuma bir akıbet teknoloji ödeme platformu oluşturmak.

P27 alıcı ilişkileri direktörü Jacob Groth, İsveç’in dolgun ödemeler üzere tek değişme odası olan Bankgirot’un 2020’de devralınmasından iki yıl sonra, şu anda İsveç’teki hakikat müşterilerle işe alım ve test yapıldığını söyledi.

Mevcut devir çizelgesi, SEK usa vurma hazırlıklarının 2022’nin ikinci yarısında tamamlanmasını, arkası sıra SEK şişko hazırlıklarının 2023’ün başlarında tamamlanmasını gerektiriyor.

Finansgundem.com’un yaptığı derlemelere göre İsveç bankaları P27’nin platformuna ilk katılanlar olsa bile Danimarkalı bankaları da bu sisteme yunak bakıyor. İsveç’te olduğu kabilinden, Danimarka’üstelik da P27’ye geçişi kolaylaştırmak amacıyla bire bir inkılap komitesi kuruldu.

Erke fiyatlarının yüksekliği İsveç’te enflasyonu tetikledi

İsveç’te getiri değişmedi, kron derece kaybetti

İsveç’ten Ukrayna’ya 5,4 milyon dolarlık yardım

İsveç Minval Bankası, faizi değiştirmedi

Share: