İstanbul’da ekol çevrelerinde sıkı denetim

İstanbul’de ekol çevrelerine, umuma ayan yerlere ve ekol servis araçlarına müteveccih yapılan denetimlerde 4 bin 269 kişinin GBT sorgusu yapıldı. Denetimler sonucunda hakkında yakalama kararı mevcut 7 hayat ile 12 çeri kaçağı yakalandı.

Edinilen bilgiye bakarak, İstanbul Güven Müdürlüğü Çocuk Bölüm Müdürlüğü koordinesinde, ilgili güvenlik birimlerinin katılımıyla meslek çevrelerinde aynasız şahıslara, umuma ayan yerlere, okul servis araçlarına, park ve bahçelere müteveccih serbest yetenekli denetim yapıldı.

İl genelinde evvel 117 meslek ve çevresinde gerçekleştirilen uygulamalarda 4 bin 269 kişinin GBT sorgusu yapıldı. Bu denetimlerde 7 aranan yaşama ile 12 yoklama kaçağının yakalandığı belirtildi. Bu denetimlerde 5 kişiye çeşitli cürüm çerçevesinde adli muamele yapılırken, kurusıkı silah olarak birlikte rapor edilen patırtılı ve gaz fişeği atabilen 1 zırh ele geçirildi. Ayrıca söz konusu denetimlerde 500 aracın arama edildiği, bunların 25’ine iş yapıldığı aktarılırken, 262 ekol servisinin dahi denetlediği kaydedildi. Bu denetimlerde bire bir servis sürücüsüne muamelat yapıldığı öğrenildi. Site genelinde 80 metruk binayı taharri eden polis güçleri ekipleri, 127 genel ağ kafe, 172 kahvehane, 189 park ve bostan, 145 felek oyunları bayi ile 121 ispirto ve yaman satışı fail yerleri kontrolden geçirdi.

Bu denetimlerde üstelik çaktırmadan sigaralara halk koyan polis, 2 ruhsatsız tabanca ve bu silahlara ilgilendiren 30 merminin birlikte biri satır niteliğinde 2 kesici ve etkileyici maşa ele geçirdi. – İSTANBUL

Share: