İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 toprak amacıyla zerrin, 4 memleket üzere turuncu kodlu ikaz

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere bakarak büyüklük genelinde gelgel sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta zaman ve yarın hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, şimal ve iç kesimlerde 2 ila 8 merhale azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla birlikte 24 memleket üzere solgun ve turuncu kodlu ihtar yapıldı. Soluk kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Sazak, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kargaşa, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye yerine sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce için ise turuncu kodlu ikaz yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Zerrin, havada “gizil coşkunluk durumu”na meni ediyor. Tahmin edilen meteorolojik olay sıra dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek işler üzerine tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Çekicilik durumunun korkulu olduğjnu belirtir. Oranlama edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, edimsel meteorolojik şartlar ve tahminler izleme edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve yarın çekicilik sıcaklıklarının 16 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’da üstelik ayaz çalışkan olacak. Karadeniz’in yüksek kısımlarında ise düzensiz kar görülebilir.Share: