İstanbul Gelişim Üniversitesi, 44. İstanbul Maratonu’nda kollar için koştu

İstanbul Iş Üniversitesi (İGÜ), dün gerçekleştirilen 44. İstanbul Maratonu’na torunlar amacıyla katıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, Küçük Asya Yakası’nda 15 Orak Ayı Şüheda Köprüsü’nün 250 metre gerisinden başlayan maraton, Sultanahmet Meydanı’nda son buldu. Lösemili Torunlar Vakfı (LÖSEV) ve Tıpkısı Umu Tut Derneği ile maratona katılan İGÜ, kan kanseri ve dirimlik tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden ayrıntılar üzere koştu.

Üniversitenin mektepli kulüplerinden Gastroart Kulübü, LÖSEV Kulübü, Havacılık Kulübü, Odyoloji Kulübü, Çocuk Gelişimi ve Sağlıkta Farkındalık Kulübü, Afiyet Yönetimi Kulübü, Simurg Kulübü, Kamp ve Seyahat Kulübü maratona katıldı.

Geçen ay Benzeri Arzu Tut Derneği ile söyleşi gerçekleştiren İGÜ, bu sefer üstelik “Bire Bir Ikbal Tut ile Çocuklar amacıyla Koşuyoruz” diye hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele fail çocukların dileklerini gerçekleştirmek üzere koştu.

Hem farkındalık düşünmek hem da çocuklara yüklenmek amacıyla maratona katılan İstanbul Hareket Üniversitesi, lösemili ve amansız hastalık hastası yavru ve yetişkinlere yardımda bulunan LÖSEV’in de beraberinde meydan aldı.

Share: