Isparta’da eşi Yadigar Işık’ı öldüren sanık, çocuklarının söylediklerini inkar etti: Doğruları gizliyorlar

Geçtiğimiz yıl 2 Ekim’da merkeze sınırlanmış Büyükgökçeli köyünde meydana mevrut olayda, Sezer Işık (38) isimli kişi, ormandaki ağılda tartıştığı eşi Yadigar Işık’a (40) tabancayla acı etti. Yaralanan Işık, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Güllabi, kaçan Sezer Işık’ı Isparta- Eğirdir esmer için yakalayıp gözaltına aldı. Sezer Işık ifadesinin arkası sıra sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

AYRINTILAR TANIKLIK YAPTI

Sezer Işık için, Isparta 1’inci Güç Ukubet Mahkemesi’nde mevcudiyet boyu mahbes cezası istemiyle sav açıldı. Işık, zaman ikinci öğün bilge karşısına çıkarken, önceki duruşmada eşini ezbere vurduğunu, cani kastı bulunmadığını tamlayan tutuklu maznun Sezer Işık, duruşmaya SEGBİS eliyle katıldı. Yadigar Işık’ın yakınları ise salonda amade bulundu. Duruşmada, olaya şahit olan çiftin çocukları A.I. (16) ve K.I.’nın (14) tanıklıklarına başvurulurken, çocukların duruşma salonunda tabir verirken zorlandığı görüldü.

“ANNEM VURULUNCA YERE DÜŞEN ŞARJÖRÜ ALIP UZAKLAŞTI”

İlk kendisine şahitlik fail A.I.’dan görüngü anını anlatması istendi. Görüngü günü annesiyle yaylaya sâdır yolda kâin taşları dercetmek için motosikletle önden gittiklerini ve taşları alarak ilerlediklerini, babası ve kardeşi K.I.’nın ise arkadan su tankeri calip traktörle geldiklerini tamlayan A.I., “Tığ çadıra geldikten sonra babam traktörle geldi ve iner inmez bize yolda karşılaştığımız husumetlisi M.M. ile hangi konuştuğumuzu sordu. Tığ namına ‘tıpkı özdek konuşmadık’ dedik ama bize inanmadı ve belinden zırh çıkardı. Silahın namlusu yere bakıyordu. Annem konusunda yürüdü, babam o esnada 1- 2 hamle geriye kaçtı. Boğuşmaya başladılar. Bu sırada silahın şarjörü yere düşmüştü. Ardından silah patladı. Ego babamın arkasındaydım, nasıl oldu, görmedim. Babam cebe patlayıp annem vurulunca yere düşen şarjörü alıp uzaklaştı” diyerek ifade verdi. Duruşma başkanı A.I.’ya, “Baban annenle daha geçmiş birlikte tartıştığı devir silah çıkarır mıydı?” diyerek sordu. A.I. ise “Olur 1 kez çıkardı ama doğrultmadı” cevabını verdi. Bitirmiş ve savcılıkta verdiği ifadelerle şimdiki ifadesinde çelişkiler olduğunun hatırlatılması konusunda A.I., “Gündeş ifadem doğrudur” dedi.

“BABAM SİLAH ÇIKARDIĞINDA EMNİYET AÇIKTI”

K.I. dahi olayın başlangıcını ağabeyi kabil anlattı. K.I., cinayet anıyla ilişik ise şu ifadeyi verdi: “Tığ babamla arkadan geldik. Annemle abimi yolda durmuş halde gördük. M.M. de 5-10 metre uzaklıklarındaydı. Konuştuklarını görmedik. Babam çadıra gelince anneme ‘O adamla ne konuştunuz?’ diye sordu. Annem, ‘Bir özdek konuşmadık’ deyince belinden silahı çıkardı. Babam anneme, ‘Bak oğlunu vururum akıllıca konuş’ dedi. Silahın emniyeti açıktı. Al işaretinden biliyorum. Silahı yeraltı şekilde namlusu aşağıda tuttuğu esnada annem üzerine yürüdü. O tam aralarında boğuşma oldu ve silahın şarjörü yere düştü. 1-2 saniye sonrası üstelik cebe patladı. Annem vurulunca babam yerden şarjörü alıp uzaklaştı. Ego ambulansı aradım.” Mahkeme başkanı daha esbak ifadelerini hatırlatarak, “Bak oğlunu vururum dediğini söylememişsin. Demincek burada söyledin. Hangisi akla yatkın?” diye sorunca K.I., “Ego anca hatırlıyorum” cevabını verdi.

“ÇOCUKLAR DOĞRULARI GİZLİYORLAR”

Maznun Sezer Işık dahi çocuklarının tanıklığına ilgili benzeri husus söyleyip söylemeyeceği sorulunca, “Füru doğruları gizliyorlar” demekle yetindi.

SAVCI MAL BOYU HAPİS İSTEDİ

Savcı, mütalaasında sanığın “kasten kanlı” suçunun çakılı olduğunu, olayın kadına ve eşe karşı mamul olması, ruh ve cisim itibarıyla kendini savunamayacak birine alın nitelikli öldürme suçunu kapsadığından ağırlaştırılmış mevcudiyet boyu hapisle cezalandırılmasını irade etti. Murafaa heyeti savunma için duruşmanın ertelenmesine değişmeyen verdi.

Share: