Isparta’da 7 mahiye hamile kadını kıskançlık nedeniyle öldürmüş

Isparta’dahi önder nikahlı olarak yaşadığı 7 maaş iki canlı Raziye Karabuğa’yı (24) tüfekle öldüren Şehmuz G. (18) için ağırlaştırılmış müebbet kodes talebiyle hazırlanan iddianame Isparta 2’nci Yavaş Ukubet Mahkemesi aracılığıyla kabul edildi.

Olay 1 Mart haset merkeze sınırlı Yazısöğüt Köyü sağlıklı meydana geldi. Şehmuz G. ile 1 yıldır imamlı nikahlı olarak yaşadığı ve 7 mahiye yüklü olan Raziye Karabuğa otomobille gezmeye çıktı. Bu sırada koşa ortada ağız dalaşı çıktı. Ağız Dalaşı sonucunda Şehmuz G., Raziye Karabuğa’yı yanındaki tüfekle 2 halk dağ ederek başlangıç ve bağır bölgesinden vurdu. Şehmuz G., alçak yaralanan Raziye Karabuğa’yı Isparta Kent Hastanesi’ne bırakarak, fenomen yerinden kaçtı. Raziye Karabuğa ve karnındaki çağa tamam müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Olayın peşi sıra polis vasıtasıyla gözaltına alınan Şehmuz G., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şehmus G., üzerine ‘Gebe olduğu bilinen kadını öldürme’ suçundan savca hazırlandı. Hazırlanan savca Isparta 2’nci Bunaltıcı Ukubet Mahkemesi’nce akseptans edilirken, Şehmuz G., hakkında ağırlaştırılmış müebbet delik cezası istendi. İddianamede Şehmuz G.’nin ifadelerine üstelik saha verildi. Şehmuz G., olay anına ilişkin verdiği ifadede mortocu nikahlı yaşadığı Raziye Karabuğa’nın kendisinden 7 aylık iki canlı olduğunu, olay haset saat 20.00 sıralarında otomobille gezintiye çıktıklarını anlattı. İlk namına Ayazmana Mesirelik Alanına gittiklerini ve orada 3 alkollü bade içtiğini tamlayan Şehmuz G., elan sonradan aracına doğal gaz aldığını ve oradan dahi Yazısöğüt Köyü yakınlarına aracı park yeri ettiklerini söyledi. Burada 2 alkollü içki elan içtikten sonraları Raziye Karabuğa ile benzin istasyonunda başka aynı erkeğe titiz dikkatli bakması nedeniyle ağız dalaşı yaşadıklarını anlatım fail Şehmuz G., “Kıskançlıktan ekolojik ortam tartıştık. Bu sırada sinirlenerek dışarı çıktım. Aracımda sürekli namevcut fakat akşamları dışarı çıktığımda yanıma aldığım pompalı tüfekle aracın münhal olan güdücü kapısından içeriye akilane 2 umum kötü ettim. Eşimin yüzünde nefes görünce Şehir Hastanesi’ne götürdüm ve görevliler sedyeye koyarak eşimi götürdüler. Ego bile hastaneden araçla ayrıldım” ifadelerini kullandı.

Şehmuz G., olayda kullandığı tüfeği hastane çıkışı çöp kutusuna attığını elan bilahare polislerin kendisini yakaladığını, pişman olduğunu ve benzeri anlık öfkeyle cinayeti işlediğini akseptans ettiğini üstelik belirtti. – ISPARTA

Share: