İsmail Ertekin: “Hakemler bütün hataları bize yapıyor””

Bursaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, yargıcı kararlarından dert yandı. Ertekin, “Bu ligde hakemler inanılmaz derecede kötüler. Hep hataları üstelik bize yapıyorlar. Zaman esasen beri böyle Aleyhimize kararlar veriyorlar. Güya hususi yapıyorlarmış gibi. Alınıyoruz. Onları da alt etmek zorunda kalacağız üzere görünüyor” dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, Isparta 32 Spor maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknikçi, öncelikle Menemen FK maçıyla ilişik olarak, “Güzeşte hafta berenarı gür gelişim çıkardığımızı düşünüyorum. İkinci yarı kısım kürsü zorlandık, kâffesi rakibe verdik. Amma savaşım gücümüzü bırakmadık. Maçın sonuna akilane elan mebzul işler çıkarttık. Sona akla yatkın bile golü bulduk ve kazandık. İlk kez deplasmanda galip gelmemiz bize pozitif oldu. Bu garip maçları elan ongun oynayıp iyi skorla angaje etmek istiyoruz. Oyunumuzu geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.

“Taraftarımızın olumlu desteğine ihtiyacımız var”

Herhangi Bir geçen periyot artıya doğru gideceklerini söyleyen İsmail Ertekin, “Ben çocuklara güvendiğimden söylüyorum. Bu ligin yabancısıydılar. Demincek onu attılar üstlerinden. Allah’ın izniyle bu hafta bile kazanıp, sıralamadaki yerimiz bile yukarıya gidecek. Erte öteki aktarılma ayrıksı şeyler da düşünebiliriz. İyi tıpkısı takımla oynayacağız. Hep verirseniz bol oynuyorlar. Tığ tartı yapacağız. Vira Etmek için eksiksiz gayretimizi ortaya koyacağız. Taraftarımızın bile olumlu desteğine ihtiyacımız var. Şayet bizlere desteklerini esirgemezlerse karşılaşma sonu onlara galibiyet hediye edeceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Hakemler bilcümle hataları bize yapıyorlar”

Bursaspor Maharet Direktörü İsmail Ertekin, hakemlerle ilgilendiren anif sözler gider etti. Ertekin, “Bu ligde hakemler inanılmaz derecede kötüler. Hep hataları dahi bize yapıyorlar. Mevsim başından beri hakeza Aleyhimize kararlar veriyorlar. Neymiş hususi yapıyorlarmış gibi. Alınıyoruz. Onları üstelik yenmek zorunda kalacağız üzere görünüyor” ifadelerini kullandı. Takıma sağlanan mental destekten de bahseden Ertekin, “Takımın kendine olan güvenleri düşüktü. Yardımcılarımız ve dışarıdan aldığımız destekle mental anlamda bile mehabetli gelişmeler gerçekleştirdik. Az Çok memnunuz” dedi.

Transfer tahtasında son durum

Bursaspor Maharet Direktörü İsmail Ertekin, aktarma tahtası ile ilgilendiren sorulan benzeri soruya, “Bursa isterse tahta açılır. Amma bizlerin bir tane başına çözebileceği şeyler değil. Sanayi kenti dediğimiz, övündüğümüz Bursa adına bu borcu ödeyemiyorsak tıpkısı yerlere bir şeyler kaşımak geçişsiz” cevabını verdi. Altyapıdan takviyeler olacağını söyleyen Ertekin, “Altyapıdan mecburen takviyeler olacak. Aldığımız rapora bakarak cereyan ediyoruz. Transferimiz belirtik değil o yüzden kimsenin da gitmeye niyeti bulunmayan. Tığ kendi oyuncularımızla gelişigüzel bir eğin lige çıkmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Ertekin antrparantez sakatlıkları bitmeme eden Samet ve Hasan’ın bu hafta format giyemeyeceğini belirterek, “Züğürt olan futbolcularımız var. Tıpkısı birçok oyuncumuz gribe yakalandı. Umarım hafta sonuna büyüklüğünde düzelirler” dedi. – BURSA

Share: