Irak şehidinin cenazesi memleketi Ordu’da

Irak’ın kuzeyinde Skorsky tipi helikopterin kaymakamlık kırıma uğraması sonucu şehit olan Piyon Uzman Çavuş Beklenti Kesti’nin cenazesi memleketi Kargaşa’ya getirildi.

Pençe-Kilit Harekat bölgesinde Skorsky tipi tıpkı helikopterin mezuniyet faaliyeti esnasında beceri nedenlerle sert baş aşağı boşaltmak zorunda kalması sonucu kaymakamlık kırıma uğraması üstüne helikopterde bulunan 8 personelden biri olan Piyon Uzman Çavuş Ümit Kesti (32) şehit oldu. Şehit Ümit Kesti amacıyla önce olarak Yüksekova Havalimanı’nda gönderi töreni yapıldı, arkası sıra askeri uçakla Kalaba- Giresun Havalimanı’na getirilen şehidin cenazesi, gözyaşları eşliğinde karşılandı.

Karşılama töreninde temel Ayten Kesti’nin, “Gel sunturlu yavrum, gel bebeğim. Benim oğlum gökleri dele dele geldi. Benim sarı kuzum, buradayım yavrum seni almaya geldim. Ben nasıl koyacağım seni toprağa, bu güzelliğe ego doyamadım” diyerek acı etmesi ise yürekleri dağladı. Ağababa Yılmaz Kesti de martir oğlunun naaşı cenaze aracına konulduğu esnada gözyaşlarına bilge olamadı.

Şehit Beklenti Kesti’nin 2 kardeşinden Halil İbrahim Kesti’nin de uzman çavuş yerine görev yaptığı öğrenilirken, Kaynak Kesti ile evli olan şehidin Çağan Gökay adında 2 yaşında çocuğu olduğu bilgisine ulaşıldı.

Havalimanındaki karşılama törenine şehidin yakınlarının beraberinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kalabalık İl Kurnaz Komutanı Albay Numan Bikes, DOĞRU Tümen Ordu Milletvekilleri Şenel Yediyıldız, Stabil Gündoğdu ile Ergün Taşçı, kaza belediye başkanları, siyasal parti temsilcileri, tören düzeni mensupları ve askeri erkan paydaşlık sağlarken, şehidin cenazesi, öğle namazına müteakip Fatsa 15 Orak Ayı Demokratlık Meydanı’nda yapılacak tören ve kılınacak cenaze namazının peşi sıra Fatsa Garnizon Şehitliği’nde toprağa verilecek. – CIVIL CIVILShare: