İntihara kalkışan Armutlu Kaymakamı hayatını kaybetti

6 Kasım’da saat 10.00 sıralarında meydana gelen olayda Ilkgüz 2021’de Armutlu Kaymakamı olarak atanan 2 çocuk babası Alparslan Kılıç, evindeki odasında basmakalıp tabanca ile intihara kalkıştı.

KURTARILAMADI

Çağrılan ambulansla Yalova Şevket Hastanesi’ne kaldırılıp, ameliyata alınan Tığ, zaman otama gördüğü bunaltıcı bakımda hayatını kaybetti. Kılıç’ın intiharı ile ilgili başlatılan yönetsel ve adli soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

ALPARSLAN KILIÇ KİMDİR?

1977 yılında Hollanda’da doğdu. İlk-ölçülü ve lise eğitimini Yozgat’ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Panel Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden çıkışlı olduktan sonra kaza mesleğine bağlanma etti. Evli ve 2 yavru babası olan Kılıç; Sinop – Gerze, Aksaray – Gülağaç ve Giresun – Dağankent Kaymakam vekilliği görevinde bulundu. 1 sene müddet ile İngiltere’de vasıta eğitimi ve amme idaresi alanında çalışmalar yaptı. Kaza kursunu başarı ile mütemmim Kılıç; Kayseri – Akkışla, Ardahan – Çıldır, Edirne – Havsa, Diyarbakır – Dicle, Eskişehir – Sivrihisar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 14 Gücük Ay 2017 tarihinde Dicle Belediye Başkan Vekili adına görevlendirildi. 19.08.2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Armutlu’ya atanan Tığ, 08.09.2021 tarihinde görevine başladı.

Share: