İngiltere’de şişkinlik insanları haris bıraktı

İngiltere’dahi etkisini hissettiren enflasyon krizi İngiltere’ye kazançlı olarak çarpış vurduğu kadar insanların ceplerine de çarpış vurdu. Gelgel gücünün düşmesi insanları açgözlü kalır ayla getirdi.

İngiltere’de hararetli Tasha, alay malay yaşadığı partneriyle kül zamanlı işlerde çalışmalarına rağmen iki yaşındaki kızlarına bakmakta zorlandıklarını söylüyor.

BBC Radyosu’na mütekellim Tasha, işten eve genelde geç döndüğünü ve evde yiyecek fazla tıpkısı öz olmadığını söyledi. Var olanla da kızını beslediğini tamlayan Tasha, “O bibi çokça siktirici ve beslenmeye ihtiyacı var” dedi.

“Kızım için elimden gelenin bildirme iyisini yaptığımı ancak bire bir zamanda sıfır olduğumu hissediyorum” diyen Tasha, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İşe dönmemin yegâne sebebi aileme destek olmaktı. Fakat çalışmamın değme fark yarattığını sanmıyorum.”

İngiltere’üstelik gıda fiyatları 40 yıldır yepyeni acilen artmaya devam ediyor.

Evsizliği budamak için çalışan müzaheret kuruluşu Centrepoint’un son araştırmasına katılan 16-25 yaş arası 2 bin kişiden 177’si, sıkça başka birini görmek için kendilerinin yemeksiz kaldığını söyledi.

Farklı bire bir vatandaş olan 22 yaşındaki Zahraa, üç bütün çağ süresince tek husus yemediği günlerdeki hislerini şöyle anlatıyor:

“Hala iki şeb boyunca, gecenin ortasında uyanıp yatakta ağladığımı unutamıyorum”.

Araştırmaya katılanlardan 265’i, akıbet 12 ayda sık sık yatağa açgözlü girdiğini, 207’si sıkça aşındırmak yardımlarına kapalı kaldığını aktardı.

Zahraa, helal ve etyemez beslendiği üzere namına akıllıca aşındırmak yardımı bulmakta birlikte zorlandığını söylüyor.

Jayde, “Eğer çocuklarım olmasaydı muhtmelen haris kalmaya bitmeme ederdim, doğalgaz evet üstelik elektriğim olmadan yaşardım” diyor, yardımları ahiz sebebinin çocukları olduğunu ilaveten.

Centrepoint’un araştırmasına katılanlardan 333’ü araç amacıyla eş evet da arkadaşlarına kadın olduğunu söyledi.

Jayde ve arkadaşı Ruth, eksikli kişilere müzaheret amacıyla çalışan müzaheret yerleşmiş-şu City Welfare’e bindi oluyor.

Ruth insanların evlerine anbean umum olarak neye ihtiyaçları olduğunu öğrendiklerini, sonraları dahi zorunlu ihtiyaçlarını kapılarına tasdik ettiklerini söylüyor:

“Bazılarının evinde mobilya, bazılarında eşya hiçbir şeyler namevcut”.

Jayde şu an üç işte şapadanak çalışıyor ve kazancıyla başkalarına müzaheret etmeye çalışıyor.

‘Sürdürülebilir değil’

Centrepoints’tan bilirkişi diyet uzmanı Heather Paterson ise “Düzenli ve muvazeneli beslenmemenin mufassal vadede umum bedene sakil sonuçları peki” diyor ve ekliyor:

“Kimsenin bağışıklık sistemi bu şekilde sınav edilmemelidir. Bu biçim bir yaşam kesinlikle sürdürülebilir değil”.

İngiltere enflasyonunda şaşırtı!

 

İngiltere krizle savaşıyor

 

Share: