ING Türkiye, sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisini yeniledi

Sürdürülebilirlik alanında öncü uygulamalara imza atan ING Grubu’na sınırlı ING Türkiye, 2021 yılında gerçekleştirdiği ve bankanın sürdürülebilirlik bağlantılı ilk sendikasyon kredisi olma özelliğini haiz toplanmış 300 milyon Euro tutarındaki işlemini yüzde 100 oranında yeniledi.

ING N.V. ve Emirates NBD Capital Limited’mağara sürdürülebilirlik koordinatörü, Emirates NBD Capital Limited’ın muamelat koordinatörü ve Emirates NBD Bank (P.J.S.C.)’nin çaşıt vezneci kendisine görev aldığı ve 10 ülkeden 22 bankanın katılımıyla gerçekleşen el işi kreditörler aracılığıyla gelen arzu, bankanın hedeflediği tutarın üstünde gerçekleşti. Aut ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacak 367 bölüm vadeli sendikasyon kredisinin maliyeti Amerikalı Doları amacıyla SOFR + %2,75 ve Euro üzere Euribor + %2,10 olarak gerçekleşti. Yenilenen sendikasyon kredisi amacıyla üç sürdürülebilirlik performans kriteri belirlendi. Bankanın sağladığı sürdürülebilirlik bağlantılı kredilerin artırılması, çalışanların sürdürülebilirlik eğitimleri ve karı yönetici etkin oranı sürdürülebilirlik angajmanlı takat sınırı kriterleri olup, belirlenen kriterlere ulaşılması yerinde sendikasyon kredisinin maliyetlerinde iyileştirme sağlanacak.

Alper Gökgöz: Müşterilerimizin domestik ve global rekabette seçme zaman tıpkı kadem önde olmalarını nail olmak için onları desteklemeye bitmeme edeceğiz

Yenilenen sendikasyon işlemiyle ilgilendiren konuşan ING Türkiye Umumi Müdürü Alper Gökgöz, “Para sektörünün, metin ve sürdürülebilir aynı dünya yaratmada mehabetli ve trafo cafcaf oynadığına inanıyoruz. Sürdürülebilir bankacılıkta avangart adımlar atan ING Grubu namına, şirketimiz, müşterilerimiz, topluluk ve kasaba üzere sürdürülebilir tıpkısı ati nesir etmede sektörde önder olma hedefiyle ilerliyoruz. İklim değişikliğiyle savaşım üzere ING Grubu yerine hedeflerimizi tıpkısı kadem elan gelecek taşıdık ve 2025 yılı sonuna büyüklüğünde yenilenebilir enerjide sağladığımız eskimemiş finansmanları %50 oranında açık artırma hedefi belirledik. Bununla beraber, sosyal cinsiyet eşitliğini faaliyetlerinin odağına düz bir alım namına, bu alanda hem çalım içinde hem bile gelgel dışında emsal uygulamalara imza atarak içtimai değişime önderlik ediyoruz” dedi.

Gökgöz şöyle bitmeme etti: “Müşterilerimizin değişik ihtiyaçlarını yeryüzü akla yatkın çözümler, bildirme iyi imkan ve fırsatlarla bloke etmek için çalışıyoruz ve arsıulusal alanda sağlanan fonlamaların büyük olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda, güzeşte yıl gerçekleştirdiğimiz ve bankamızın sürdürülebilirlik angajmanlı önce sendikasyon kredisi olma özelliğini haiz bu işlemin yenilenmesinden periferi ayrıca mutluyuz ve bu işlemle sağlanan kaynağın hem müşterilerimiz hem dahi ülke ekonomisi açısından katkı sağlayacağına inanıyoruz. Müşterilerimizin yerel ve global rekabette seçme zaman tıpkı etap önde olmalarını nail olmak için onları desteklemeye ve arsıulusal uzmanlık ve deneyimimizi ülkemize aktarmaya bitmeme edeceğiz.”  

ING Türkiye araştırması: Artırım eğiliminde yüzdelik 5 çoğalma var

ING Türkiye ve Hepsiburada teşrikimesai ile satıcılara ING’den özel avantajlar

ING Türkiye, 73.4 milyar TL gerçeklik ve sayısal yatırımlarıyla ekonomiye desteğini sürdürdü

Share: