“İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi başvuru tarihi uzatıldı

Bilecik Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Budak, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinin müracaat tarihi uzatıldığını söyledi.

‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesi ile bitmeme fail arsa ve hisse senedi yeri referans süresinin uzatıldığını tabir fail İl Müdürü Budak, “Şu anda afişe olan dev benzeri proje. Kuradan arsaları alanlar evlerini yapacaklar. Seçimden bilahare bile yeni bir bir anda Türkiye Yüzyılına ayrı ayrımsız ağırbaşlı katacağız. 7 Kasım’dahi sona erecek yer ve gelişim yeri başvurularımızın süresi 15 Kasım’a büyüklüğünde uzatıldı” dedi.

Budak, geçtiğimiz ahit Ankara’nın Sincan ilçesinde düzenlenen törende 17 ilde 5 bin 615 sosyal konutun ilk temelleri senkronik kendisine atıldığını hatırlatarak, “Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) eliyle hayata geçirilen ‘İlk Evim, İlk İş Yerim2 projesi çerçevesinde düzenlenen törende toplumsal konutların önce temelleri atılmış oldu. Konya, Zonguldak, Aydın, Kırşehir, Erzurum, Bolu, Kahramanmaraş, Diyarbakır’a deli dolu bağlantılar gerçekleştirerek bölgelerde kâin katılımcılarla butonlara bastırarak önce harçları döküldü. Aktif bağlantıların ardından beraberindeki heyetle Ankara’nın Sincan Lale meydanında, Afyonkarahisar, Ankara, Yardımcı, Tunceli, Muğla, Amasya, Elazığ, Yozgat ve Manisa’daki önce temeller üzere birlikte butona basıldı” dedi. – BİLECİK

Share: