Ilbay Şimşek: “200’den aşkın eskimemiş istihdam sağlanmış olacaktır”

Ilbay Parıltı: “200’den aşkın yeni istihdam sağlanmış olacaktır”

AZAMET Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Sivas’ta toplandı

Sivas Valisi Yılmaz Balkır, 3 ilde KEREM Kalkınma Ajansının desteği ile hususi sektörün yapacağı yatırımların mecmu büyüklüğünün 110 milyon TL’yi aştığını ve 200’den aşkın bakir istihdam sağlanacağını söyledi.

SİVAS – Sivas Valisi Yılmaz Parıltı, 3 ilde BÜYÜKLÜK Kalkınma Ajansının desteği ile özel sektörün yapacağı yatırımların toplam büyüklüğünün 110 milyon TL’yi aştığını ve 200’den aşkın bakir istihdam sağlanacağını söyledi.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Ekim kocaoğlan Umumi Heyet Toplantısı Umumi Heyet Başkanı Sivas Valisi Dr. Yılmaz Balkır başkanlığında, Yozgat Valisi Nurlu Polat, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Sivas Şehremini Hilmi Bilgin, Yozgat Belediye Reisi Fehamet Köse, Kayseri Büyükşehri Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sivas Tecim ve Uran Odası Başkanı Mustafa Eken, ULULUK Genel Sekreteri Ahmet Tehlikesiz Kilci ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile Sivas’ta yapıldı. Sivas Valiliği Ilbay Ahmet Yaşamış Mir salonunda güruh öncesinde matbuat mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yılmaz Parıltı, “Start mağara Sivas Müteşebbis maratonunun başvuruları bitmeme etmekte olup, ilişik tamam öğrenci ve kişileri programa başvuruya çağırma ediyoruz” dedi.

Vali Şimşek, konuşmasına şöyle devam etti, ” Ajansımız tarafından 9 Haziran 2022 tarihinde ilan edilen ve Ağustos ayı içerisinde başvurularını tamamlamış olduğumuz ” İmalat Uran Finansman Bindi Programı’nın yorum süreci bitmiş ve bugün umumi heyet toplantımızın ardından ajans web sitesinde bindi almaya adalet kazanan başvurular zar edilecektir. Toplanmış 88 başvurunun münfail olduğu programda, 3 ilimizden Ajansımız desteği ile hususi sektörün yapacağı yatırımların toplam büyüklüğü 110 milyon TL’yi aşacak ve 200’den fazla eskimemiş istihdam sağlanmış olacaktır. Şimdiden programın firmalarımıza iyi olmasını diliyoruz. Zaman ayrıca, Sivas ve Yozgat illerimizden imalatçı firmalarımızın Kayseri’dahi kayran kayran Dublör Üretimevi özellikle koyulmak amacıyla kâh ziyaretleri ajans tarafından ve Ticaret-Sanayi Odaları işbirliği ile düzenlenmesi hususunu görüşeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

“Bölgesel Kalkınma Dergisi im hayatına başlayacak”

Ilbay Şimşek, Lehçe Kalkınma Dergisi’nin kitap hayatına başlayacağını söyleyerek, ” Geçtiğimiz ay Sivas’ta başlayan Start in Sivas Müteşebbis maratonunun başvuruları devam etmekte olup, ait tekmil öğrenci ve kişileri programa başvuruya nida ediyoruz. Başvurular ilk teşrin ayı sonuna kadar bitmeme edecektir. Bu programın tıpkı benzerini ” Yozgat Tüvana Fikirler Fabrikası” ismi ile Yozgat’ta başlatmayı da zaman toplantımızda görüşeceğiz. Geçtiğimiz aylarda Ajans Yönetim Kurulumuzun bile onayının ardından illerimizden güdümlü proje önerilerini Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Umumi Müdürlüğüne iletmiş bulunmaktayız. Ajans Genel Sekreterliğinin bile takibiyle süreç bitmeme etmekte olup yıl bitmeden bu projelerin üstelik başlatılmasını bekliyoruz. Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Kalkınma Ajanslarının de desteği ile alanında ayrımsız önceki olarak sayılabilecek ” Bölgesel Kalkınma Dergisi” eser hayatına başlayacak olup, makale çağrısına çıkmıştır. İlgili bilcümle akademi üyelerinin dergiye bent göstermelerini ve lehçe kalkınma konusundaki bilgi ve deneyimlerini yıllık marifetiyle paylaşmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: