Ilbay Kırbıyık tayini sâdır yerel yönetim amirleri ve aileleriyle buluştu

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ve eşi Ikbal Kırbıyık, Edirne’dahi görev süreleri sona eren ve gayrı illere atanan Mülki İdare Amirleri ve eşleri üzere veda yemeği verdi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, yemeğe Kırklareli Ilbay Yardımcılığına atanan Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, Osmaniye Vali Yardımcılığına atanan Uzunköprü Kaymakamı Hakan Zor Erdoğan, Giresun Ilbay Yardımcılığına atanan Lalapaşa Kaymakamı Muhammet Fellah, Batman Kozluk Kaymakamlığına atanan İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Erzincan Tercan Kaymakamı kendisine atanan Meriç Kaymakamı Cafer Ekinci, Erzurum Tekmen Kaymakamı yerine atanan Havsa Kaymakamı Reşit Özer Özdemir ve Batman Valiliği Ülfet Müşavirliğine atanan Hantal Kaymakamı Şükrü Mücahit Göktaş, eşleri ve çocukları ile katıldı.

Kırbıyık, burada yaptığı konuşmada, amme hizmeti gördüklerini belirtti.

Devletin kendilerine verdiği sorumluluğu genişlik ongun şekilde yapmaya çalıştıklarını anlatım eden Kırbıyık, “Biz hem maddesel hem da manevi anlamda sorumluluğu erdemli benzeri patika grubuyuz. O nedenle işimize dört elle sarılarak, sunu iyisi fethetmek kabilinden benzeri sorumluluğumuz var.” diye konuştu.

Kırbıyık, yaptıkları hizmetten çevre yerel yönetim amirlerine teşekkürname etti ve eskimemiş görevlerinde muvaffakiyet diledi.

Share: