Icra Vekili Varank, Kahramanmaraş’ta ceviz işleme ve paketleme tesisi açılışına katıldı Açıklaması

Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank???????, “Topluluk İttifakı kendisine bizim yegâne derdimiz var, bu ülkeyi kalkındırmak, bu şehri kalkındırmak, ülkeyi çağdaş medeniyetler seviyesinin konusunda çıkarabilmek.” dedi.

Bakan Varank, Kahramanmaraş’ta Çağlayancerit Koz İşleme ve Paketleme Tesisi Küşat Töreni’nde yaptığı konuşmada, ilk kez geldiği Çağlayancerit ilçesini çokça beğendiğini belirtti.

Ülkenin rastgele tarafı kabilinden Çağlayancerit’in de havası, suyu ve insanıyla haddinden fazla iyicene olduğunu tabir eden Varank, “Uran ve Teknoloji Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile gelişigüzel domestik kalkınmadan mesul vekâlet konumunda. Şehirlerde, ilçelerde, o ilçeyi, o şehri kalkındıracak projeleri paydaşlarımızla bu arada belirleme edip o projelere kalkınma ajanslarımızla, kesim kalkınma idarelerimizle destek veriyoruz.” diye konuştu.

Varank, cevizin Çağlayancerit için çok cesim tıpkısı işaret olduğunu ve ilçede senede 7 bin 500 titrem koz üretildiğini anlatarak, şunları kaydetti:

“Cevizi toptan feda etmek var, onu paketleyip, işleyip mülhak altın şekilde satmak var. Belediyemizle beraber kurduğumuz bu tesiste cevizimizi işlemiş, paketlemiş olacağız. Daha ekleme zer aynı şekilde satmış olacağız. Buradaki hemşerilerimizin ekonomilerine elan aşkın ulama vermiş olacağız. Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı olarak şehrimizin, ilçemizin, şehremaneti başkanımızın, hemşerilerimizin seçkin ant hizmetindeyiz. Cumhur İttifakı kendisine bizim bir tane derdimiz var, bu ülkeyi kalkındırmak, bu şehri kalkındırmak, ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarabilmek. Bunu yapmanın yolu dahi birlikten, beraberlikten geçiyor. Aynı olacağız, beraber olacağız, kamer kategorik şike bayrağımıza bütün beraber hizmet edeceğiz. İnşallah bu ülkeyi çok daha adamakıllı, ışıklı yarınlara bilcümle beraber kavuşturacağız.”

Konuşmanın arkası sıra tesisin açılışı gerçekleştirildi.Share: