İçişleri Bakanı Soylu, Trabzon’da konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Bugün emir düzlük benzeri Türkiye namevcut. Anne muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün acun politikasında, acun siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan aynı Türkiye var.” dedi.

Aristokrat, SELIM Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı binasının açılışında, YANLIŞSIZ Parti iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, millete hizmet üzere sakır sakır çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Nereden gelirse gelsin ülkeye baziçe kurmaya çalışanlara imkan vermediklerini belirten Aristokrat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a rastgele ant destek veren millete teşekkür etti.

Aristokrat, terörle mücadeleye içeride ve dışarıda ilişik kurumlarca devam edildiğini, milletin ortaya koyduğu iradenin bugünün sonucunu oluşturduğunu aktardı.

Eren Bülbül ve Gedikli Ferhat Gedik’in teröristler marifetiyle martir edildiği günü, bugün üzere hatırladığını belirten Aristokrat, şöyle devam etti:

“Giresun’dan Trabzon’a büyüklüğünde, Gümüşhane’ye kadar teröristler neymiş anbean gelecekmiş üzere anlaşmazlık ve rahatsızlık oluşturmaya çalıştılar. Buradan size bitirme veriyorum, tekmilim şudur, Karadeniz bugün bire bir yegâne yıldırıcı bulunmayan ve tertemiz Tanrı’ın izniyle. Tekmilimiz şudur, Türkiye’nin sunma zor terörle uğraş coğrafyası olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan… Amanoslar’birlikte Tanrı’a hamdolsun ayrımsız tek yıldırıcı namevcut, Amanoslar arı sili.”

Erzurum, Bingöl, Muş, Elazığ, Kars Çömçe-Madur, Tendürek Dağı’nın da çalma temiz olduğunu dile getiren Aristokrat, “Tekrar size itmam veriyorum, Tanrı izin verecek, Cumhuriyet’in bir numara asrında yani Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Teşrinievvel 2023’te Tanrı’ın izniyle Cudi arı sili olacak, Gabar arı sili olacak ve bu ülkede bire bir biricik yıldırıcı kalmayacak.” dedi.

Aristokrat, Türkiye’nin terörle mücadelesini anlatarak, savunma sanayisinde son yıllarda yaşanan gelişmelerin bu mücadeledeki önemine dikkati çekti.

Türkiye’üstelik esbak yıllarda ekonomi, afiyet ve ulaşım üzere bir nice alanda yaşanan sıkıntıları sıralayan Aristokrat, son yıllarda sarsıntı, sel, coşkunluk kadar çokça sayıda kıyamet meydana gelmesine rağmen bir tek insana ‘Nerede bu mehabet?’ dedirtmediklerini vurguladı.

Gelecek nesillere altyapısı işlenmiş tıpkısı Türkiye bırakacaklarını belirten Aristokrat, düz yazı edilen barajlardan spor tesislerine kadar türlü sektörlerde yapılan yatırımları hatırlattı.

Aristokrat, “Bize boynu büküklük yakışmaz.” ifadesini kullanarak, “Tığ hoppadak kendimize değil, etrafımızdaki coğrafyaya ilişik ve dünyaya ilgili sözü olan tıpkısı milletiz.” diye konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın, MHP Umumi Başkanı Izzet Bahçeli ve BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici ile Türkiye’nin tıpkısı henüz eski Türkiye haline düşmesine müsaade belirtmek amacıyla Halk İttifakı adına balaban bir savaş ortaya koyduğunu dile getiren Soylu, balaban ve cıvıl cıvıl ayrımsız Türkiye için, 21. yüzyıla mühür vurabilmek için cesim ayrımsız savaşım verildiğini aktardı.

Soylu, “Bugün komut düz bir Türkiye yok. Ana muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün acun politikasında, acun siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan ayrımsız Türkiye var.” dedi.

“Benim Amerika’da yegâne malım var, o dahi FETÖ”

Bakan Soylu, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Eğer zaman Arnavutluk’ta FETÖ okulları kapatılıyorsa, dünyanın birçok ülkesinde FETÖ okulları kapatılıyorsa, Türkiye’den FETÖ silinip atılmışsa tabii ki bu konudaki hassasiyetimiz sonuna büyüklüğünde bitmeme edecek, tek kimseye aynı punt vermeyeceğiz. Neymiş? Amerika’ya gidecekmişim dahi iki misil beni ‘istenmeyen adam’ zar etmiş Amerika. yoğun iki nöbet. Neymiş? Amerika’dahi mallarım varmış de onlara dahi umum koyacakmış. Benim Amerika’üstelik biricik malım var, o birlikte FETÖ.”

Coğrafyadaki huzurun önemine işaret eden Aristokrat, “Çabucak Diyarbakır’ın huzuru bize yetmiyor, vakit kaybetmeden Mardin’in huzuru bize yetmiyor, Cizre’nin huzuru bize yetmiyor. Hangi zaman biz Bağdat’ı rahat arkaç getirirsek, hangi zaman Şam’ı erinçli arkaç getirirsek, ne ant Filistin’den Yemen’e kadar hep coğrafyayı huzurlu ağıl getirirsek işte o zaman bu Anadolu’nun hakkını vermiş oluruz. 2023’ün tarifi budur, 2053’ün tarifi budur, 2071’in tarifi budur. Biz buna inandık.” diye konuştu.

Soylu, Topluluk İttifakı’nın ayrımsız panel iktidarı idare etmek amacıyla kurulmadığına bel ederek, şunları kaydetti:

“Topluluk İttifakı’nın tarifi bugüne sığmaz. Topluluk İttifakı’nın tarifi Sarıklı Ahmet Yesevilerden İmam-ı Gazzali’ye kadar, Cumhur İttifakı’nın tarifi Hacı Bektaş-ı Veli’den Hacı Bayram’a kadar, Topluluk İttifakı’nın tarifi Veysel Karani’den bu coğrafyaya gelmiş Eyüp Şehriyâr Hazretleri’ne büyüklüğünde, Piri Reis’e kadar. Topluluk İttifakı’nın tarihi Selçuklu’dur. Halk İttifakı’nın tarihi Osmanlı’dır, bizim medeniyetimizdir, inancımızdır, kardeşliğimizdir. Tayyip Erdoğan ile Izzet Bahçeli anca bir şeyin altına imza attılar kim bu iktidardan imdi, ati nesillere bu coğrafyayı ve dünyayı hile edecek kocaman bire bir mirası bırakıyorlar. Buna inancınız bilcümle olsun.”

“Biz geleceğimizi Amerika’de, Avrupa’de aramıyoruz.” ifadesini kullanan Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz geleceğimizi Küçük Asya coğrafyasının gücünde, kuvvetinde, kudretinde, imanında, seciyesinde, ahlakında, birliğinde ve beraberliğinde arıyoruz. Bu yol-ı müstakimdir, bundan ayrılmayın. 2023 Türkiye’nin bağımsızlıdır, özgürlüğüdür. 2023’ten bilahare Cumhuriyet’in ikinci asrına bu birliktelik büyük tıpkı damga vuracak. Bizi seçme yerden bekliyorlar, aynı kardeşiniz kendisine söylüyorum, bize gelişigüzel yerden dua ediyorlar, ümit ediyorlar.”

Türkiye’üstelik Halk İttifakı’nın yapacağı çokça hareket olduğunu anlatan Soylu, “Bu balaban milletin, necip milletin yapacağı haddinden fazla aksiyon var. Bu ülkede DÜRÜST Tümen’nin yapacağı çokça hareket var. Türkiye’nin dünyada yapacağı haddinden fazla gelişim var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı çokça iş var. Allah bizi size mahcup etmesin.” dedi.

Nazır Soylu, Ortahisar ilçesinde yapımı tamamlanan yıpranmamış Trabzon Itimat Müdürlüğü binasındaki incelemeleri sırasında de bakir hizmet binasının, kentin huzuruna ve güvenine hizmet noktasında inanma mensuplarının gayretlerine ulama sağlayacağına inandığını söyledi.

Teşkilat mensuplarının kazasız, belasız günlerde bakım etmelerini dileyen Soylu, “Buradaki ve Türkiye’deki birlik polis arkadaşlarımı Tanrı dulda etsin, korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Bugün Türkiye’bile, ülkemin değme tarafında güvenlik açısından birlikte hayat açısından bile güven açısından bile şükürler olsun ki istediğimiz, aradığımız dideban oluşuk durumda amma bu mesleğin bildirme nazik zafiyeti rutin ve rehavettir. Rutin ve rehavete düştüğümüz andan itibaren karşımızdakiler derakap tahkimatlarını gerçekleştirirler. Onlara bu hakkı kesmek lazım.” ifadelerini kullandı.

Soylu, Akyazı mevkisindeki Trabzon Çocuk Gidiş Geliş Eğitim Bilimi Parkı’nı müzakere etti, restorasyonu tamamlanan tarihi Vilayet binasının da açılışını gerçekleştirdi.

Share: