İçişleri Bakanı Aristokrat, Giresun’daki selde ölenler için planlı yâd etkinliğine telefonla katıldı Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan selde hayatını kaybedenler için düzenlenen ihtifal etkinliğine telefonla katılarak, “Gücümüzün yettiğince haddinden fazla bodur benzeri proses içerisinde afetin etkililerini ortadan kaldırabilmek için ceht sarf ettik. Hala elan bu çabamız devam etmektedir.” dedi.

Giresun’un Tirebolu ilçesinde, Tirebolu- Doğankent esmer yolu Karahmetli Köyünde yaşanan afette güreşçi köprüsü ve menfezin çökmesi sonucu şehit olan 5 er ile kayıp iş makinesi operatörü için olayın yaşandığı alanda anma töreni düzenlendi.

Şüheda üzere yakarış edilen törende, Ilbay Enver Ünlü köprü üstüne çelenk bıraktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, telefon bağlantısıyla katıldığı yâd töreninde, afette hayatlarını kaybedenlere rahmet, ailelerine de sabır diledi

Giresun’da iki sene ilk yüz yüze kalınan afetin, hep haliyle yeniden gözünün önüne geldiğini anlatan Aristokrat, “Cenabıhak hakeza benzeri afetle hiçbirimizi yüz yüze bırakmasın. Esbak olsun dileklerimi iletiyorum. Orada hayatını kaybeden, 6 Şüheda Köprüsü karışma kalkmak için, afetlerde hayatlarını kaybeden bilcümle hemşerilerimize, şehitlerimize Cenabı Tanrı’tan yağmur diliyorum, ailelerine çıdam diliyorum.” diye konuştu.

Afetin arkası sıra şişman bir hareket birliğinin ortaya koyulduğuna bel fail Aristokrat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu iradeyle, yerel yöneticilerin, milletvekillerinin ve ilgililerin hasarları dercetmek üzere şişman bire bir hız sarfiyat ettiklerini vurguladı.

Soylu, “Tığ emrinize amadeyiz” ifadesini kullanarak, şunları kaydetti:

“Allah herkesten razı olsun. Gücümüzün yettiğince çok güdük aynı proses içerisinde afetin etkilerini ortadan kaldırabilmek için çabalama sarf ettik. Bibi elan bu çabamız devam etmektedir. O gün hangi söylemişsek, Sayın Cumhur Reisi’mız ne talimatları bize vermişse onları hesabına aktarmak için devletin bilcümle kurumlarıyla ahali birliğiyle hala çalışmamız devam etmektedir. Cenabıhak sizden da razı olsun. Bugün orada bulunmanız, orada o kahramanlarımızı, orada hayatını kaybeden vatan evlatlarını anmanız bizim üzere birlikte hakikaten takdir edilmesi gereken tıpkı durumdur. Esen olun, var olun. Tanrı eksikliğinizi vermesin.”

Soylu’nun konuşmasının arkası sıra Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan’ın yaptığı yakarış ile program sona erdi.

Öte yandan, Giresun’un Bulancak ilçesinde Vilayet koordinasyonunda başat tatbikatı gerçekleştirildi.

Pazar Suyu Deresi’nde yapılan tatbikatta, AFAD ve AKUT ekiplerince derede, istirdat ve kaybolma taharri faaliyetleri gerçekleştirildi.Share: