İbrahim Üzülmez: “Hem kupada hem ligde yolumuza tehlikesiz adımlarla müracaat etmek istiyoruz”

– İbrahim Üzülmez: “Hem kupada hem ligde yolumuza sakıncasız adımlarla müracaat etmek istiyoruz”

İSTANBUL – Eyüpspor Ustalık Direktörü İbrahim Üzülmez, 2-1 kazandıkları Altınordu maçı sonrası pres bire bir karşılaşma olacağını bildiklerini ama kazandıkları üzere mutlu olduklarını söylerek, “Hem kupada hem ligde yolumuza güvenli adımlarla başvurmak istiyoruz” dedi.

Spor Bacak 1. Lig’in 12. haftasında Eyüpspor, sahasında Altınordu ile karşılaştı. Eflatun-sarılılar sahadan 2-1’lik sonuçla galip ayrılarak çöz sahada 7’da 7 yaptı. Mücadelenin peşi sıra matbuat toplantısında mütekellim Eyüpspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, “Evire Çevire bir galibiyet. İç sahada yakaladığımız tıpkısı dizi film var, bugün bunu bitmeme ettirdik; 7. galibiyetimiz. Karşımızda koşan ve savaş eden bire bir bando vardı. Pres bir maç olacağını karşılaşma öncesi üstelik söylemiştik. Sonuç 4 maçın 3’ünü kazanmış bir Altınordu takımı bugün bizim karşımızda mukavemetli olacağını beklediğimizden bizim üzere kolay karşılaşma olmadı. Oyun olarak istediğimiz tıpkısı oyun olmadı amma genele baktığımız ahit de yakaladığımız kesin pozisyonlar üstelik var onları değerlendiremedik. Hedefe giderken bu sene iç sahadaki başarımızı, arada sırada baziçe içerisinde bazen oyuncularımızın kontrolünü kaybettiğini, o özgüven eksikliğinden kaynaklanan amerikan bar hatalarımızın olduğunu da yorumlamak geçişsiz. Biz iyiyiz, 27 nokta bizi mutlu ediyor. Oyuncularımız tebrik kartı ediyorum” ifadelerini kullandı.

“İstanbul fikstürü bizim amacıyla avantajlı”

Bu zaman üst üste bağırsak düzlük ve İstanbul takımları ile oynanacak maçlardan dolayı fikstür avantajına değinen Üzülmez, 2 kulvarda birlikte yollarına sürmek istediklerini söyledi. Üzülmez açıklamasında, “Bu ligin rastgele hafta ayrımlı benzeri hikayesi var. Gelişigüzel hangi kadar İstanbul’daki takımlarla üstelik oynayacağımız maçların kişi içerisinde müşkül derecesi faziletli maçlar. Yaş ortalaması az buçuk elan faziletkâr tıpkı takıma sahibim. Çarşamba günü yürek maçı birlikte var. Bu rotasyon içerisinde seçkin pik tıpkı şekilde inanarak hazırlanmaya çalışıyoruz. İstanbul fikstürü bizim amacıyla avantajlı görünse da kayran içerisinde savaş etmediğiniz ahit mukavemetli olmadığınız ahit olumlu anlamda yansımayabiliyor. Oyuncularıma inanıyorum, hem kupada hem ligde yolumuza emin adımlarla gitmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Share: