Huzur Paraşütü Civar Acun Kupası XC Open Yarışları öncesi antrenman uçuşları yapıldı

Denizli’nin Çameli ilçesinde Yan Paraşütü Civar Dünya Kupası XC Open Yarışları’nın antrenman atlayışı gerçekleştirildi. Yaylacık Dağı’nda 2150 metre yükseklikte 18 ülkeden 52 ecnebi, 24 yerel sportmen gökyüzünü süsledi.

Çameli Belediyesi vasıtasıyla organize edilen 8. Uluslararası Ekin, Turizm, Tarım ve Huy Sporları Festivali çerçevesinde, Yaylacık Dağı’nda 2150 metre yükseklikte 28 Ağustos ile 3 Ilkgüz 2022 tarihleri arasında Sükûnet Paraşütü Dolay Acun Kupası XC Open Yarışları idman uçuşları ile başladı. Açılış Programına Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, İlçe Açıkgöz Komutanı Resul Endişe, Çameli AK Parti İlçe Başkanı Cengiz Yılmayan ve vatandaşlar katıldı. Pervaz amacıyla alana gelen sporcular paraşütlerini hazırladıktan bilahare çatlak ile atlayış gerçekleştirdiler. Paraşütçülerin rengarenk paraşütleri gökyüzünde görsel benzeri şölende oluşturdu. Uçuş amacıyla 112 Ivedili servis, UMKE ve AFAD yoluyla üstelik düzenlilik önlemi makbuz.

“Pistimizi genişlik pir yerlerden tıpkısı tanesini yapmak istiyoruz”

Yaylacık Dağı’nda 18 ülkeden 52 yabancı, 24 yerli sporcuya başarılar dileyen Çameli Belediye Başkanı Cengiz Aslan, “Bütün dünyada olan hastalık zımnında akıbet 2 yıldır yarışmalarımızı yapamadık. Yaylacık Dağını değerlendirdik sakat olan kısımlarını giderdik. Çalışmalarımız daha bitmeme edecektir. Pistimiz dünyada denk gösterilen bildirme güzel yerlerden aynı tanesini fethetmek istiyoruz. Yetişkin olan sizlerin mıhlı benzeri şekilde pervaz yapmanızdır. Kazasız belasız benzeri şekilde iyicene bire bir pervaz yapmanız dileğiyle yarışmamız hayırlara açacak peki” diye niteleyerek rapor etti.

” Türkiye’de yapılan kaliteli en son düzem yarış olacak”

Alıştırma uçuşlarına katılma sağlayıcı paraşüt pilotu Dora Göksal, “Bu sene Çameli’de ikinci kez karşı paraşütü düzenleniyor. Bu konkur ise arsıulusal tıpkı yarışma, huzur paraşütü dünya kupası yöre elemesi gerçekleştiriliyor. Tahminî 80 sportmen ve 30’a mümasil ülkeden geliyorlar. Bu pervaz bölgesi Çameli’de aşırılmak istedikleri için buradalar. Bu yıl Türkiye’de yapılan nitelikli en üst düzem konkur olacak. Heyecanlıyız, koşullarımız yine haddinden fazla iyicene seçme yarışmada olduğu gibi bu yarışmada de bilcümle günleri kudretli ve emin aynı şekilde uçarak tamamlamayı beklenti ediyoruz” dedi.

“Bana çok özgürmüşüm gibi hissettirdi”

Dirlik Paraşütü Ön Dünya Kupası XC Open Yarışları açılışını izlemeye mevrut vatandaşlardan Dinamit Ciritoğlu, “Şuanda çok iyice geçiyor, cıvıl cıvıl var. Gelişigüzel ülkeden aşırılmak amacıyla Çameli’ye gelmişler. Ulam ilim kâffesi ahenkle uçuyorlar. Çok adamakıllı bir devir gelgel çok pir, bulutlar ve dünya iyice görünüyor. Gökyüzünde paraşütçüler damga kalite hepsi adeta kuşlar kabilinden uçtular” diye konuştu. Ayrımsız değişik vatandaş ise Nurten Kelle, “Bana çokça özgürmüşüm kabilinden hissettirdi, haddinden fazla hoşuma gitti. Haddinden Fazla ölçüm ettim, takdir edilesi bire bir hisse senedi yapıyorlar. Amma cesaret talip bir nitelik, asla yapamayacağım tıpkısı şey Çameli Belediyesine teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. – DENİZLİShare: