Hulusi Akar’dan Acımasız mevkidaşına net cevap: Yıldırı koridorunun sürekli olarak engellenmesi bildirme yüce önceliğimiz

Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Akar konuşma sonrasında, Suriye’nin kuzeyinde yıldırı hedeflerine karşı yapılan operasyonlara ait açıklama yaptı.

TERÖR TEHDİDİNİN ÖNLENMESİ VURGULANDI

İkili ve lehçe savunma ve düzenlilik konularının ele alındığı görüşmede Nazır Akaret yoluyla, “Suriye’nin kuzeyi bağlamında; bölgede sağlanan istikrarı bozmaya müteveccih küsurat taciz ve saldırılar ile sivil iskân alanlarımız ve vatandaşlarımızı tasavvur düz eylemlere karşı müstelzim cevabın verildiği ve verilmeye bitmeme edeceği, Yıldırı tehdidi ve koridorunun kalımlı olarak engellenmesi ve terör örgütlerinin atıl hâle getirilmesinin genişlik mefret önceliğimiz olduğu, Bu konuda henüz evvel varılan mutabakatlara uyulmasının şişman ehemmiyet taşıdığı benzeri kez elan vurgulandı” denildi.

TAHIL KORİDORU İÇİN TEŞEKKÜR EDİLDİ

Tahıl koridoru üzere, “Ukrayna bağlamında; toptan besin krizinin çözümüne büyük yardım sağlayıcı tahıl girişiminin uzatılmasındaki katkı ve hisse senedi birliğinden duyulan sevinme tabir edildi” açıklamalarına kayran verildi.

PENÇE KILIÇ HAREKATI

Öte yandan bitmeme eden Pençe Kılıç operasyonunda akıbet durumu paylaşan Akaret, “El-Kılıç Harekatı, çekicilik ve esmer incitici destek vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışlarıyla bitmeme ediyor. Harekatta şu esas kadar 471 hedef yara altına alındı, 254 yıldırıcı süreduran ağıl getirildi” dedi.

Share: