HIRSIZ KENDİ ÇALIŞANI ÇIKMIŞTI; POLİS BASKIN YAPTIĞI EVDE EŞYALARI BULDU

Isparta’da Günahsız Karabulut’un (51), aralarında kendi çalışanının bile bulunduğu şüpheliler vasıtasıyla öz ocağından çalınan 50 bin lira değerindeki eşyalarının iri kısmı polisin operasyonuyla ele geçirildi.

*- 3 şüpheliyi gözaltına düzlük polis güçleri, çay ocağı çalışanı C.Ö.K.’yi de yakalamak için çalışmalarını hızlandırdı.

*- Eşyalarına mülaki Saf Felaket, “Isparta emniyeti çok kol benzeri şekilde çalıştı. Malzemelerimizi buldu ve getirdi” dedi.

Pirimehmet Mahallesi’nde, hareket hanında çay ocağı işleten Sili Sıkıntı, 29 Ağustos sabahı geldiği iş yerinin soyulduğunu görüp polise bilgi verdi. İhbar sonrası adrese gelen polis güçleri, Felaket’un ifadesine başvurdu, çevredeki asayiş kameralarını incelemeye aldı. İncelemede, 1 çağ önce, saat 21.30 sıralarında hareket namına gelen 1’i karı 3 kişinin, çay ocağındaki malzemeleri kamyonete yükleyip götürdüğü belirlendi. Sili Felaket, şüphelilerden birinin yanında çalışan C.Ö.K. olduğunu tayin etti. Aynı şüphelinin birlikte nakliye işi yaptığını değerlendiren polis, olayla ilgilendiren faaliyet başlattı. Eşyaların taşındığı nakliyeciye vasıl polis güçleri, çalışmalarını bu yönde hızlandırdı. Soruşturma kapsamında eşyaların bulunduğu evi belirleme fail polis güçleri, 4 Eylül günü başat düzenledi. Polis çalınan eşyalardan bazılarını ele geçirdiği evdeki 3 kişiyi gözaltına aldı. Kaçan C.Ö.K.’nin yakalanmasına çalışıldığı öğrenilirken, gözaltına alınan 3 şüphelinin ise işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

‘ÜLKEYİ AYAKTA TUTAN POLİSTİR’

Televizyon ve telsizler aut çalınan eşyalarını geri teyit kayran Arı Sıkıntı, “Isparta emniyeti haddinden fazla seri aynı şekilde çalıştı. Malzemelerimizi buldu ve getirdi. Onlara çok teşekkürname ediyorum, çünkü burada nazik bir çalışma var. Hepsinden Allah razı olsun, Tanrı tek devleti ve tek halkı devletsiz, otoritesiz, polissiz, askersiz bırakmasın. Yoksa yağlık dokunaklı niyetli insanların eline geçerse, bu ülkede yaşanmaz. Ülkeyi ayakta tutan polistir, devlettir, askerdir. Hepsine çok teşekkürname ediyorum, emeklerine sağlık” dedi.

‘AFFETMEYECEĞİM, CEZASINI ÇEKSİN’

Hırsızlığı gerçekleştirenlerden C.Ö.K.’nin annesiyle karakolda görüştüğünü anlatan Arı Felaket, “O haydut şahsın annesi ‘Benim çocuğumu affet’ diyerek aynı şeyler söyledi. Affetmeyeceğim. Bu bire bir vurgun yahut arakçılık değil bu resmen yağmadır. Böyle insanların cezalarını çekmeleri gerekiyor ki insanlara yabansı olsun, örnek olsun. ve bunların cezalarının artırılması gerekiyor. Tıpkısı toplumu zehirleyen, bu kabilinden tipler ve şahsiyetlerdir. Onun üzere Tanrı polisimize tefessüh vermesin” diye konuştu.



Share: