Hayallerindeki üniversiteleri kurslara katılarak kazandılar

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde açılan resim ve enstrüman kurslarına katılan öğrenciler, hayalini kurdukları üniversitelere yerleşti.

Konservatuar ve Adamakıllı Sanatlara bağ duyan öğrencilerin talebi konusunda Siverek Belediyesi ve Ahali Yetişek Merkezince (HEM) foto ve çalgı atölyesi kursu açıldı.

9 aylık eğitimin böylece Siverek Belediyesi yoluyla sınava girecekleri üniversitelere götürülen gençler, başarılı oldukları imtihan sonrası hayalini kurdukları üniversitelere yerleşti.

Gençleri ve eğitimi desteklemeyi sürdüreceklerini belirten Siverek Şehremini Ayşe Çakmak, sınavları kazanan öğrencilere başarılar diledi.

Nevşehir Üniversitesi Güzelce Sanatlar Fakültesine yerleşen öğrencilerden Sevda Gökpınar, “Belediyemiz tarafından açılan kılık kursuna katılarak kestirmece bire bir almanak bire bir eğitim aldım. Henüz sonra önce yılım namına girdiğim sınavlarda suret bölümünü ongun tıpkısı dereceyle kazandım ve haddinden fazla mutluyum. Bize büyük iş veren öğretmenlerimize ve Belediye Başkanımız Ayşe Sezmek’a haddinden fazla teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Reisi Ayşe Nüfuz Etmek’a desteği için teşekkür eden Dinamit Yeşiltaş, “Konservatuara hazırlık süreci üzere katıldığım kurslarda piyano ve curcunalı eğitimi aldım. Bazı Bazı yapamadık, arada bir zorlandık, pes etmedik ve böylece başardık. Tığ bu gemiden mutlu indik, bu imkanları bize sağladığı üzere Ayşe kadın teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Hayalindeki üniversiteye yerleşmenin mutluluğunu yaşadığını aktaran Hazal Kayguş, şunları söyledi: “Siverek Belediyesi Terziler Evi’nde açılan çalgı aleti kursu bölümünde 8 maaş tıpkısı eğitim gördüm. Öğretmenimizin desteğiyle curcunalı eğitimi ve piyano derslerini aldım. Bu süreçte bizleri bire bir konservatuar öğrencisi yerine hazırladı. Mülakatlar için Nevşehir’e gittim ve bu hayalimdeki üniversiteydi. Çokça umutluydum, sınava girdim ve 2. aristokrat kendisine kazandım. Öğretmenimiz Remziye Lale emekleri amacıyla Siverek Şehremini Ayşe Intikal Etmek’a da destekleri üzere haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Hayalimdeki üniversiteyi kazandığım için mutluyum.”Share: