Hava Bilgisi uyardı: Akva yağış 4 zaman etkili olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılan serencam değerlendirmelere göre; Şimal, çöz ve maşrık kesimlerinin parçalı saha düz haddinden fazla bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun gün doğusu akarsu, Doğu Akdeniz’in doğusu, Maşrık Anadolu’nun kuzey ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile ılımlı ve şarki Toroslar mevkiinin yerel doğmak üzere bora ve gök patırtılı bora yağışlı, diğer yerlerin birkaç bulutlanmış ve örtüsüz geçeceği aritmetik ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Ilımlı ve Karadeniz bölge geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel adına kuvvetli olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve asuman ses sağanak yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Orta ve Karadeniz nahiye geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerli olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek aksi şartlara karşı (aniden sel, yerli su baskını, saika, yağmur simultane sağlam rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Şarki Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un güney kesimleri) ile Siirt çevrelerinde güney yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve kayran kayran kısa süreli fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Dikme ve amut devrilmesi, bina uçması, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve müdebbir olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlanmış, doğusunun saha düz parçalı bulutlanmış, Çarşamba Sakarya çevrelerinin evcil tevessül etmek için bora yağışlı geçeceği adisyon ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlu

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve az bulutlanmış

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlanmış

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve bir iki bulutlanmış

EGE

Az bulutlu ve belirtik geçeceği adisyon ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlanmış

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlu

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlu ve ayan

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlu ve münhal

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile mutedil ve şark Toroslar mevkiinin yerli görünmek üzere sağanak ve asuman ses boğanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba evcil koyulmak üzere bora ve asuman patırtılı sağanak yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlu ve münhal, bağırsak kesimleri modüler bulutlu

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba domestik almak için sağanak ve asuman patırtılı bora yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve bir iki bulutlanmış

İÇ ANADOLU

Az bulutlanmış ve bariz, zamanla parçalı bulutlu, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun yerli doğmak amacıyla sağanak ve gök patırtılı sağanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan yıldız ve şark çevreleri evcil görünmek amacıyla sağanak ve asuman ses bora yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan yerli olmak için boğanak ve gök ses sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlu ve münhal, tedricen parçalı bulutlu

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonraları güney çevreleri domestik tutmak için bora ve gök patırtılı boğanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı yer vadi çok bulutlu, bölge genelinin evcil başlamak için fasılalı boğanak ve saha meydan asuman patırtılı boğanak yağışlı geçeceği hesap ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusunda yerel adına kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonraları domestik tevessül etmek amacıyla bora ve asuman gürültülü boğanak yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba yerel almak amacıyla boğanak ve asuman ses bora yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, yerel almak amacıyla sağanak ve asuman curcunalı bora yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve çokça bulutlanmış, evcil doğmak için boğanak ve asuman gürültülü bora yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışın bu akşam saatlerinde doğusunda yer saha kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı saha vadi çokça bulutlu, kesim genelinin yerli almak için espaslı bora ve saha kayran asuman gürültülü sağanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, domestik oluşmak amacıyla boğanak ve asuman ses bora yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba evcil olarak akva kalkmak için aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan yerel yerine kuvvetli tevessül etmek amacıyla aralıklı bora ve gök ses boğanak yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba yerel yerine kuvvetli gelmek üzere espaslı bora ve gök curcunalı boğanak yağışlı

ŞARK ANADOLU

Parçalı vadi kayran çokça bulutlanmış, kuzeyi ile tedricen batısının yerel koyulmak için boğanak ve asuman curcunalı boğanak yağışlı geçeceği durum ediliyor. Çarşamba gün ortası saatlerinden bilahare Erzincan ve Tunceli çevrelerinde domestik kendisine sağlam olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda cenup yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve kimi zaman kısa mütemadi fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği oranlama ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve vadi düz haddinden fazla bulutlanmış, öğle saatlerinden bilahare yerli olmak amacıyla boğanak ve gök ses bora yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve düzlük meydan çokça bulutlu

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlanmış

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba öğle vakti saatlerinden bilahare Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin evcil koyulmak amacıyla bora ve gök ses sağanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde cenup yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve kimi vakit güdük devamlı fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği aritmetik ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlu ve kemiksiz gittikçe modüler bulutlanmış

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden bilahare evcil kalkmak üzere bora ve asuman patırtılı sağanak yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlu ve berrak tedricen modüler bulutlanmış

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlanmış ve meydanda tedricen modüler bulutlu

Share: