Hatice Kübra ‘dünya üçüncüsü’

Bursa Büyükşehir Belediyesporlu milli tekvandocu Hatice Kübra İlgün, Meksika’bile düzenlenen Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda 57 kilogramda acun üçüncüsü olma başarısını gösterdi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün olimpiyat madalyalı tekvandocusu Hatice Kübra İlgün, katıldığı turnuvalarda aldığı başarılarla göğsümüzü kabartmaya bitmeme ediyor. Meksika’dahi düzenlenen Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda ülkemizi kadınlar 57 kilogramda temaşa fail İlgün, tekvandoda yılın arz balaban organizasyonu olan ve 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na kota puanı veren etkinlikte tunç madalya almayı başardı.

123 ülkeden 750 dolayında sporcunun savaş ettiği şampiyonada önce turu karşılaşma yapmadan güzeşte milli tekvandocu, serencam 32 turunda Ahali Salvador’dan Alisson Montano’yu yenerken, akıbet 16 turunda Avustralya’dan Stacey Hymer ile karşılaştı. Bu turda da rakibini yenen Hatice Kübra İlgün, adını çeyrek altın finale yazdırdı. Çeyrek finalde ise Faslı Nada Laaraj’ı yenik etmeyi başaran Hatice Kübra İlgün, yarı finale yükseldi ve madalyayı garantiledi. Finale itila mücadelesinde Tayvan’dan Chia-Ling Lo ile karşılaşan Hatice Kübra İlgün, rakibine 2-1 yenilirken, bronz madalya kazandı ve dünya üçüncüsü oldu. – BURSA

Share: