Hatayspor Kadın Ayak Topu Takımı, üst sıralarda vadi almayı hedefliyor

Turkcell Avrat Futbol Süper Ligi ekiplerinden Onvo Hatayspor, eskimemiş sezonda üst sıralarda saha almayı hedefliyor.

Süper Takım’birlikte A Grubu’nu geçen mevsim 10. sırada bitiren ve play-out turunda Yukatel Kayseri’yi ceza vuruşu atışları sonucu 4-3 mağlup ederek kümede kalmayı başaran Onvo Hatayspor, sezon öncesi hazırlıklarını sürdürüyor.

Çalışmalarına Hatay’bile bitmeme eden bordo-beyazlı takım, hazırlık maçlarıyla yeni sezona hazırlanıyor.

Hilmi Bugüner : “Lige bomba gibi kazanmak istiyoruz”

Ustalık yönetmen Hilmi Bugüner, AA muhabirine, Hatay için yıpranmamış sezonda gereken mücadeleyi vereceklerini söyledi.

Güzeşte mevsim takımın mücadelesini sonuç esas büyüklüğünde tek bırakmadığını aktaran Bugüner, “Bu proses Hatay için görgüsüz olmadı. İddialarını serencam pik kadar sürdürmeye çalıştılar ve penaltılarla ligde kalmayı başardılar. İyi bire bir kamp döneminden sonra lige bomba üzere kazanmak istiyoruz ve bunu dahi yapabilecek güçteyiz.” diyerek konuştu.

Bugüner, bu mevsim 19 oyuncunun transferini yaptıklarını belirterek, şöyle bitmeme etti:

“Güzeşte yılki kadrodan sadece 5 oyuncumuz kaldı, izansız artan oyuncuların bütünü dışardan geldi. Bunların 6’sı yabancı dümbelek mütezayit 13’ü liglerimizde değişik kulüplerde oynayan ve kendini kanıtlamış oyunculardan oluşuyor. Haddinden Fazla ongun çalışıyoruz bunun sonuçlarını de ligler başlayınca herkese açıklamak istiyoruz. Tabur üstelik herhangi bir bando üzere biz de iddialıyız. İyi çalışıyoruz kendimize güveniyoruz ve peş sıralara oynayan tıpkısı takım olmak istiyoruz.”

Takımı elan bol noktalara öğütmek amacıyla çalıştıklarını anlatım fail Bugüner, bilcümle eş taraftarları maçlara beklediklerini söyledi.

Oyuncu Diğer Çamurcu: “Ülkemizi şampiyonlar liginde belirtmek istiyoruz”

Takımın defans oyuncusu Başka Çamurcu üstelik daha geçmiş Beşiktaş ve Karagümrük’te ayak topu oynadığını belirterek, “Ligde başarı sağlayabilmek yer iri hedefimiz. Böke görünmek ve ülkemizi şampiyonlar liginde temsil etmek istiyoruz. Fena Hâlde aynı ustalık kadroya sahibiz.” dedi.

Takımın ılımlı kayran oyuncusu Merve Odabaşoğlu bile peş sıralarda düz alıp şampiyon olabilmek üzere mücadele edeceklerini kaydetti.

Share: