Hatayspor Beceri Direktörü Özbalta: Kora kaygı, çata kavşak aynı müsabaka olacağını düşünüyorum

Hatayspor Teknik Direktörü Serkan Özbalta, “Konyaspor takımına alın üstünlük ölçü hedefimiz var. Kora kaygı, çata çat tıpkı yarışma olacağını düşünüyorum. İki kesim denk takımın müsabakasının olacağı inancındayım” dedi.

Spor Dip Süper Lig’in 6’ncı haftasında deplasmanda Konyaspor’un konuğu olacak Hatayspor, yaptığı antrenmanla hazırlıklarına bitmeme etti. Hatay ekibinde, Konyaspor karşılaşması öncesinde sakat ya dahi cezalı oyuncu bulunmuyor. Bordo-beyazlılarda teknik yönetmen Serkan Özbalta, matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Takımının dört haftadır ayrımsız etiket gösterdiğini ve bol oyun oynadığını belirten Hatayspor Beceri Direktörü Serkan Özbalta, “Bizim oynatmayı çalıştığımız faal bir baziçe var, balaban tıpkı baziçe var ama bu oyunu oynayabilmek üzere oyuncuların bu arada debi edebilmesi lazım. Aramıza yeni oyuncular katıldı, onların tafsilatlı zaman alay malay devir geçirebilmeleri lazım. Bizim güzeşte seneden artan galiba tıpkısı kuru ekip var onun üzerine bazen takviyeler yapılıyor, hatta güzeşte günde iki oyuncumuz geldi. Bu anlamda az buçuk daha sabra ihtiyacımız var. 4 yarışma ve serencam oynadığımız Adana Demirspor müsabakası oyunun oturmaya müteveccih zait anlamda, bunun yanı sıra fiziki ve uğraş kısmını bile ilaveten gür bire bir oyun çıkardık. Konyaspor maçına bile, ongun hazırlanıyor sporcularım. Konyaspor takımı, iki yıldır bu arada oynayan arkadaşlardan, sporculardan oturmuş bir grup. Biz oraya iktisap amaçlı gidiyoruz, akla yatkın bir baziçe uyutmak istiyoruz. Hem savunmada hem ikinci bölgede hem rakibin bir numara bölgesinde, hem dahi kazandığımız toplarla, aceleci hücumlarla savunma arkasına yapacağımız koşularla Konyaspor takımına alın yarar mizan hedefimiz var. Kora elem, çata kavşak tıpkı yarışma olacağını düşünüyorum. İki tane balya takımın müsabakasının olacağı inancındayım” ifadelerini kullandı.Yeni transferlerin mevsim başı kamp dönemi geçirmediğini bunun üzere takıma dönüşlerinin geç olacağını söyleyen Özbalta, milli takım arasında onları hazır ağıl ilam etmek amacıyla çalışacaklarını söyledi.

Konyaspor maçına iyi hazırlandıklarını belirten Mehdi Boudjemaa ise rakibi iyi çözümleme ettiklerini ve antrenmanları sakır sakır sürdürdüklerini belirtti.

Share: