Hatay’da çaktırmadan avcılara engelleme ederken öldürülen görevlinin cenazesi defnedildi

Hatay’ın Defne ilçesinde, destursuz avlanan kişilerin tüfekle ateş açması sonucu hayatını kaybeden Tabiat Himaye ve Milli Parklar (DKMP) Hatay Şubesi’nin av koruma ve kontrol görevlisi Mehmet Ali Koşar’ın cenazesi toprağa verildi.

Yakınları aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi Bamyatarlası Kompleksi’nin morgundan alınan evli ve 4 çocuk babası Koşar’ın (42), Türk bayrağına sarılı cenazesi, Kisecik Mahallesi Camisi’ne götürüldü.

Buradaki cenaze namazına Koşar’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Yardımcısı Yusuf İzci, DKMP Umumi Müdürü Mustafa Tuğrul Atmaca, DKMP 7. Kesim Müdürü Faruk Atmaca, Hatay Orman Bölge Müdürü Yüce Özdemir, gurur müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazının ardından Koşar’ın naaşı, mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Öte yandan saldırıda yaralanan DKMP görevlisi Mehmet Atıcı ise tedavisinin arkası sıra taburcu edildi.

Olay yerinden kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Ballıöz Mahallesi kırsalında sellemehüsselam avlanan kişilerin, denetim eden DKMP Hatay Şubesi’nin av himaye ve arama görevlilerine tüfekle incitici açması sonucu ekipten Mehmet Yüksek Koşar fenomen yerinde hayatını kaybetmiş, himmet arkadaşı Mehmet Atıcı da yaralanmıştı. Kaçan zanlıları çıkarmak üzere iş başlatılmıştı.Share: