Hatay haberi! Defne Belediyesinden Düşündürücü Turnuva

Defne Belediyesi yoluyla düzenlenen 6. Mahalleler Arası Ayak Topu Turnuvası başladı. Bu sene rahmetlik Dr. Adnan Ezelsoy adına ithaf edilen turnuvanın açılışını Develik Şehremini İbrahim Evire Çevire ve Dr. Kutsi Ezelsoy alay malay gerçekleştirdi.

Açılış maçı öncesi konuşan Başbuğ Güzel, “Seçkin sene geleneksel kendisine düzenlediğimiz turnuvamızı bu yıl Dr. Adnan Ezelsoy anısına ithaf ettik. Erdemli kişiliği ve mesleğine olan bağlılığı ile herkesin ilişik ve saygısını kazanan hocamızın adını bu turnuvada yaşatacak başlamak bizi gururlandırıyor. Turnuvanın centilmence bire bir savaşım içerisinde geçmesini arzu ediyor ve bütün takımlara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 400 sporcunun ter dökeceği turnuvada maçlar, Sümerler Mahallesi’ndeki Hatay Büyükşehir Belediyesi Düzelme Kartal Futbol Sahası’nda oynanıyor.

Geçtiğimiz yıl Covid-19 sebebiyle yaşamını yitiren, verdiği ücretsiz sağlık hizmetleri ve hatırlı kişiliğiyle Hatay’ın sunma müstehap hekimlerinden olan merhum Dr. Adnan Ezelsoy’un ismi bu turnuva ile benzeri kat henüz meşhur oldu.

Share: