Hakkari’de düz yazı edilecek gündeş mezbahanın temeli törenle atıldı

Hakkari Belediyesince, 1500 metrekare alana mensur edilecek, ayrımsız anda 20 kocabaş ve 120 küçükbaş efsanevi kesiminin yapılabileceği mezbahanın temeli törenle atıldı.

Hakkari- Van esmer yolundaki Depin bölgesinde yapılacak mezbahanın temel atma töreninde mütekellim Ilbay ve Şehremaneti Komutan Vekili İdris Akbıyık, kentin çehresinin yatırımlarla değiştiğini söyledi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bakanların desteğiyle kentte temas alanda kısık yatırımların yapıldığını tamlayan Akbıyık, şunları aktardı:

“Rastgele aktarılma eskimemiş bire bir hizmetin temelini atıyoruz. İlk geldiğimizde Hakkari 2020-2023 Değişim Dönüşüm Programını hazırladık. Bu programda 30’a mümasil proje vardı, bunları iri oranda gerçekleştirdik. Iri finansman mucip beş altı işimiz kaldı. Önümüzdeki süreçte onlar da tamamlanacak. İnsanlar şişman nakil üstüne haddinden fazla mutlu şu dakika. Hakkari seçme zaman henüz yaşanabilir, elan bahtiyar, elan gündeş, henüz evire çevire benzeri kent olma önünde ilerliyor. Hakkari’nin ihtiyaçları haddinden fazla. Bunlarda belli tıpkı plan, program zarfında giderilecek. Kanara üstüne bati sıkıntılarımız vardı. Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızdan aldığımız destekle yapmaya başladığımız bu tesisle bahis konusu sorunu gidereceğiz. Burada bir anda 120 küçükbaş, 20 büyükbaş efsanevi kesilebilecek.”

AK Öğür Genel Başkan Yardımcısı Yüce İhsan Yavuz dahi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamını ileterek, bütün illeri gezdiklerini ifade etti.

Bugün de Hakkari’bile bulunduklarını ve haddinden fazla fena hâlde karşılandıklarını dile getiren Müşkül, şöyle konuştu:

“Arkadaşlarla çalışmalar yaptık. Burayı anlamaya çalıştım. Fikirlerimizi kopça bildirme ettik. Gitmeden önceki de temel atma töreninde sizlerle ayrımsız arada çıkmak benim üzere imtiyazlı bire bir madde oldu. Sayın Valimizi Sakarya’dan bile tanıyorum. Orada birlikte fariza yaptı. Oradaki emekleri için teşekkür ediyoruz. Muhtemelen kim demincek burada daha ayrımlı, elan dip, henüz güzel emekler ortaya koyuyor ve icraatlara, yatırımlara anahtar oluyor. 140 milyon takanak vermek özel aynı husus, 110 milyon kadar tıpkı yatırım fora etmek evire çevire bire bir özdek. Anlaşılan ki arkası de ati. İyi yatırımlar olacak. Haddinden Fazla daha fazlası olacak, çok gelişecek, dönüşecek. Çok özel, haddinden fazla iyice şeylere imza attık ulus kendisine ama milletimiz daha fazlasını hak ediyor. İnanıyorum ki bunu bütün birlikte gerçekleştireceğiz.”

Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Hamit Zibek’in projeyle ilgilendiren bilgelik vermesinin ardından kurban kesimi ve dualarla mezbahanın temeli atıldı.

Törene, SELIM Parti Kahramanmaraş Mebus Ahmet Özdemir, Vali Yardımcısı Mustafa Nişancı Kasımoğlu, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, kaymakamlık ve mekân şehremaneti başkanları, SELIM Öğür İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, alım amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: