Gün Doğusu Karadeniz Belediyeler Birliğinin 4. Işık Yarışması sonuçlandı

Maşrık Karadeniz Belediyeler Birliğince (DKBB) planlı 4. Işık Yarışması’nda, Anadolu Ajansı (AA) fotoğraf muhabiri Kağan Burak Altunöz üçüncü oldu.

DKBB Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, yaptığı bağlanmış açıklamada, yarışmanın Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Kargaşa diyar sınırları içerisindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri civar plana yararlanmak, fotoğraf sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına yardım ulaşmak üzere düzenlendiğini belirtti.

Yarışma tarafından işık sanatının gelişimine katkıda bulunulmayı hedeflediklerini vurgulayan Şentürk, seçilen fotoğraflarla Şark Karadeniz’in diyar ve ilçelerinin tanıtılması için belgelik oluşturulduğunu tabir etti.

Şentürk, yarışmaya 375 fotoğraf sanatçısının 1670 eserle katıldığına dikkati çekerek, 100 fotoğrafın sergilemeye doğruluk kazandığını, dereceye girenlere servet ödülü ve çeşitli hediyeler verileceğini kaydetti.

Ulu Mermertaş’ın bir numara, Mete Yurdaün’ün ikinci olduğu yarışmada, AA fotoğraf muhabiri Hakan Burak Altunöz üçüncülük elde etti. Hâkim Eryılmaz, Uca Fert ve Faruk Gamlıoğlu mansiyon, Ahmet Harmancı ise DKBB hususi ödülü, dron ödülü ile hakem heyeti özel ödülüne müstahak görüldü.

Share: